Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26
27
28 29
30 1 2 3 4 5 6

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

Izjūti rudens burvību skaistajā Turaidā un Siguldā!Cena : 27,- €

 

 

2020. gada 9. oktobrī, piektdien

1 diena 


zelta rudens ceļojums mūsu klientiem,

kuri kādu laiku nav bijuši Siguldā! Šī būs jauka iespēja gida vadībā pabūt visskaistākajās vietās mūsu Vidzemes Šveicē!

 

 

Lapas dzeltenās un lapas tumši sārtās..


 

Pulcējamies 8:00 izbraucam 8:10 no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.

Kafijas pauze Rāmkalnos, atpūtas parka bistro.

 

Krimuldas baznīca, dibināta 1205. gadā pēc tam, kad lībiešu ķēniņš Kaupo atgriezās no Romas ar pāvesta Inokentija dāvanām – 100 zelta gabaliem, par kuriem priesteris Alobrands uzcēla Kaupo novadā – Kubeseles baznīcu. Tā ir viena no vecākajām mūra baznīcām Latvijā!

Baltās Lillijas meditācijas labirints dievnama tuvumā  veidots pēc 13.gs. Šartras katedrāles (Francijā) labirinta parauga, ieteicamais ziedojums no 1 € .

 

Turaidas muzejrezervāta skaistie skati un Gaujas senleja zelta rudenī...

Muzejrezervāta plašā teritorija ir bagāta ar mākslas un vēstures pērlēm – Turaidas pili, koka baznīcu, piemiņas vietu Turaidas Rozei, Dainu kalns, Turaidas muižas ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” muižas klaušinieku mājā un daudzām citām ēkām, kā arī skulptūru dārzu.

Turaidas muzejrezervāts aptver 44 hektāru lielu teritoriju. Tas izveidots Turaidas vēsturiskajā centrā un atklāj  vairāk nekā tūkstoš gadu garu vēstures notikumu un cilvēku stāstu.
Vārds "Turaida" no lībiešu valodas poētiski tulkojams kā "Dieva dārzs". Dainu kalnā – vietā, kas veltīta latviešu tautasdziesmai. Tēlnieka Induļa Rankas veidotās 26 granīta skulptūras simboliski atspoguļo tautasdziesmās iekodēto dzīvesziņu un vērtības. Dainu kalna īpašā aura rosina apstāties un nesteidzīgi izbaudīt.

Kompleksā biļete pieaug., t.sk. viet.gida pakalpojums 7 €, pens. 5.50 €.

 

Gūtmaņala – plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala jeb, precīzāk sakot, alas veida niša jeb grota. Alas garums ir 18,8 metri, platums 12 metri un maksimālais griestu augstums sasniedz 10 m. Ala uzskatāma par senāko tūrisma objektu Latvijā, kopš seniem laikiem alas apmeklētāji vēlējušies tās sienas „greznot” ar saviem vārdiem un gadskaitļiem. Apskatīsim! 

 

Pusdienu pauze Siguldā.

 

Ar kājām no baznīcas – pilsdrupas - Gleznotājkalns

Rudens zelts Siguldā. Siguldas viduslaiku pilsdrupas un Jaunā pils bijusī kņaza Kropotkina pils (šodien pilsētas domes ēka). Burvīga ainava paveras uz Turaidu un Krimuldu pāri plašajai Gaujas senlejai no Siguldas pilsdrupām, kur pēdējās restaurācijas laikā ierīkotas skatu galerijas. Pieaugušajiem – 2 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 €.

Viena no skaistākajām skatu vietām Siguldā, kas pieminēta jau 19. gadsimtā vācu valodā izdotajos ceļvežos. No šejienes paveras visskaistākais skats uz Gaujas senleju - līdz 12 km. Pie Siguldas Gaujas senleja sasniedz 85 m dziļumu. Paradīzes kalna pakājē šalc Vējupīte, upes labajā krastā Gaujmalas pļavās pie Vecupes ir senās Kalna - Klauku mājas, kurās vasarās atpūties gleznotājs Jānis Rozentāls. Nav saglabājušās sētas senās celtnes, kas nodegušas II Pasaules kara laikā. Skatu vietu gleznošanai izmantojuši arī Jūlijs Feders un Vilhelms Purvītis, tādēl šī vieta nosaukta par Gleznotājkalnu..

Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda" no starta estakādes skatu laukuma skatienam atklājas ne tikai Gaujas senlejas, bet arī pilsētas un bobsleja trases burvīga panorāma.. Cena 0.60 €.

 

Atgriešanās Rīgā ~ Plkst. 20:00  

 

Cena:  27  €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) nomas  un degvielas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas apskates objektos, vietējo gidu pakalpojumi , ziedojumi un ēdināšanas izdevumi.                              

 

 

 


 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.