Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26
27
28 29
30 1 2 3 4 5 6

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

ARENDOLES muiža | Rēzekne | KONCERTUZVEDUMSCena : 96,- €

 

 

2020. gada 12. - 13. septembrī, sestdien – svētdien

2 dienas

 

”Latgolys Freska” Rēzeknē!
Annas Rancānes jubilejas vakars Gorā!


1. diena:

Plkst. 7:50 satikšanās, pl. 8:00 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5. Rīgā, ceļā pa Daugavpils šoseju 1 kafijas pauze.

 Arendoles muižas komplekss gleznainā vietā Dubnas ielokā ir viens no arhitektoniski interesantākajiem Latgalē ar bagātīgu vēsturi: kungu māja - grāfa Andreja Plātera-Zīberga medību pils celta 1901.g., te vasaras pavadījusi Emīlija Plātere, savulaik dzīvojis un lasījis dzeju «Sudraba laikmeta» dzejnieks Nikolajs Gumiļovs, šeit ciemojies un gleznojis Latgales patriots, dzejnieks un mākslinieks Ontons Kūkojs. Līdz 1977. g. kungu mājā bija Āmuļu pamatskola, bet no 2001.g. muiža ir privātīpašums - no lēnas bojāejas to izglāba Arvīds un Faimja Turlaji, kuri rūpīgi atjauno ēkas, kādreizējās kungu guļamistabas ir pārtapušas viesu istabās, bet citās iekārtotas telpas pasākumiem - kamīnzāle, deju zāle, ēdamzāle, kurā ekskursijas noslēgumā nobaudīsim gardas pusdienas. Ekskursija muižā saimnieku vadībā un pusdienas 11 € /pers.

Latgales podnieku stāsti... Tikšanās ar Aivaru un Vēsmu Ušpeļiem “Dzyndru” sētā, darbnīcā „Malny Wylky”.

Aivars Ušpelis – viens no vairākās paaudzēs slavenās podnieku dzimtas - podnieka amata pamatus, knifus un noslēpumus apguvis no vecā kaluma podniekiem Ušpeļiem – no vectēva Antona, no tēva, no onkuļiem Viktora un Pētera - jau piecu gadu vecumā no māla veidojis pats savus meistardarbus un turpina to kopā ar dzīvesbiedri. Vēsma Ušpele – gleznotāja, kuras darbi trāpīgi raksturo viņu pašu: pamatīgi, koši un krāsaini, tapuši ar plašu vērienu, uzdrīkstēšanos un lielu pārliecību. Taču Vēsmai nav svešs arī māls – reizēs, kad vienkārši negleznojas, viņa kopā ar Aivaru ņemas ar māliem, un atkal top kas savdabs, jo… esmu podnieka sieva, ar to ir pateikts viss! Viesošanās laikā sarunas par podiem, mākslu un dzīvi. Apmeklējuma maksa 2 €/ pers.; pensionāriem un skolēniem 1 €; būs iespēja iegādāties autentisko keramiku.

Ierašanās Rēzeknē – kultūras, mākslas un garīgais centrs Latgales sirdī!
Rēzekne plaukst kā puķe! :) četrās debesu pusēs kā zieda lapiņās ezeru un padebešu zilums, mežu un lauku zaļums, bet pašā viducī Latgales Māra – kā piepildīta un mīloša sirds ar piederības un vienotības sajūtu..
Iekārtošanās 3* viesnīcā Hotel Latgale, 2 - 3 viet. numuros ar ērtībām. Sapošanās koncertam un pastaiga cauri Festivāla parkam uz koncertzāli GORS.

 

18:00 “LATGOLYS FRESKA” KZ GORS
Dzejnieces ANNAS RANCĀNES un LATVIJAS RADIO KORA jubilejām veltīts koncerts!

 

Latvijas Radio koris (LRK) novembrī svinēs 80. gadu jubileju kopš kora dibināšanas leģendārā diriģenta Teodora Kalniņa vadībā. LRK mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava vienmēr vēlējies mūzikas un dzejas valodā runāt par izcilām Latvijas personībām, tāpēc Latvijas Radio kora dzimšanas dienas gadā Rēzeknes Koncertzālē GORS aicina uz koncertuzvedumu “Latgolys Freska”,

Annas Rancānes 60.jubilejai veltītais koncerts veidots kā Latgales dzejnieces personību un reģiona kultūras savdabību rādoša pastaiga – ekskursija: Rāzna, Rogovka, Slutišķi, Daugavpils, Ludza, Krāslava, Piedruja, Rēzekne – katrai no apstāšanās vietām ir būtiska loma Annas dzīvē un Latgales kopainā, katrai vietai nāk līdzi emocionāls un poētisks vēstījums dzejas, prozas un mūzikas valodā.

Uzvedumā piedalās Latvijas Radio koris, aktrise Baiba Broka, etnodziedātāja Biruta Ozoliņa.

Uzveduma radošā grupa – Sigvards Kļava, Anna Rancāne, Viesturs Kairišs, Ieva Jurjāne un citi.

Koncertizrādi veido Latgales vēstniecība GORS sadarbībā ar „Latvijas Koncerti” un biedrību “Partitūra”, atbalsta Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma.

Pēc koncerta vakariņas piedāvās KZ Gors restorāns “Zīds” 6 € ! ar skatu uz Rēzekni. Nakts viesnīcā Hotel Latgale.

 

2.diena:
No pl. 7:30 brokastis viesnīcā.
No pl. 8:30 dosimies rīta pastaigā pa Rēzekni - ekskursija Rēzeknē ļaus iepazīt nozīmīgās vietas pilsētā: Latgales Māra – brīvības cīņu piemineklis, izcils monumentālās tēlniecības paraugs; Latgales kongresa 100-gades monuments, piemiņas vietas kultūras un sabiedriskajiem darbiniekiem – Francim Trasūnam, Ontonam Kūkojam u.c. Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs Zeimuļs saista ar neparasto arhitektūru, bet no senā pilskalna līdzās pilsdrupām paveras skaists skats uz pilsētu.

Izrakstīšanās no viesnīcas, izbraukumā ar autobusu turpinām Rēzeknes un apkārtnes iepazīšanu:
Ančupānu skatu tornis. Ar AS „Latvijas Valsts meži” un Rēzeknes novada domes atbalstu 28,5 metrus augstais koka skatu tornis izbūvēts Ančupānu meža augstākajā pakalnā ~ 200 metrus virs jūras līmeņa, tas ļauj pacelties 121 pakāpienu tuvāk debesīm un novērtēt krāšņo ainavu …

 

Lūznavas muiža 20. gs sākuma Latgales jūgendstila pērlīte, kuru projektējis pats muižas īpašnieks Staņislavs Kerbedzs (1810 –1899), poļu izcelsmes Lietuvā dzimušais dzelzceļa būvju inženieris, profesors, Pēterburgas Zinātņu akadēmijas goda loceklis. Muiža bijusi pazīstama kā mākslinieku, mūziķu, literātu pulcēšanās vieta, savulaik piedzīvojusi dažādas vēsturiskas pārmaiņas tagad, pēc atjaunošanas 2015. gadā, tā atguvusi savu kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību un kļuvusi par Rēzeknes novada nozīmīgo kultūras pasākumu centru. Ekskursija muižas kompleksā, parkā, atjaunotajās zālēs un kapelā muižas gida vadībā. Pēc ekskursijas, iestiprināsimies ar pusdienām – sautējums un saldā zupa Kerbedzu gaumē.

 

Pēc pusdienu maltītes, pasākums turpināsies ar dejām!
Vairāk kā 3 gadus Lūznavas muižā tiek rīkotas kadriļu balles, kurās ar dejām, mūziku un tērpiem radīta muižas dzimšanas laika, 20.gs. sākuma, atmosfēra. Kadriļu un danču meistarklasē ar dažu kadriļu deju grupas dalībnieku atbalstu, muzikanta autentiskas spēles pavadījumā varēsim vērot un arī iemēģināt deju soli tradicionālajos dančos un kadriļās, kas 19. un 20 gs. mijā tika dejotas gan Lūznavā, gan citu muižu saviesīgajos pasākumos un ciema zaļumballēs. Deju pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par kadriļas un citu deju vēsturi, tradīcijām šeit Latgalē un pasaulē..
Lūznavas muižas programma: ekskursija, izstāde, dejas un pusdienas 12.50 €/pers.; pensionāriem, skolēniem un studentiem 11.50 €/pers.

 

Mājupceļš uz Rīgu, atgriešanās Rīgā ap pl. 21:00.

 

Cena: 95 € / brauciens ar jau iekļautu biļeti uz koncertu 7. vai 16. rindās!
vai arī 96 € / brauciens ar jau iekļautu biļeti uz koncertu 14. rindā !

 

Cenā iekļautas pamatizmaksas - transporta izmaksas (tūristu klases autobusa, atbilstoša grupas lielumam ar kondicionieri, bez WC) noma), pavadošā gida pakalpojumi, 1 vieta 2-3 vietīgā numurā viesnīcā un brokastis, 1 biļete uz koncertu.

Cenā nav iekļautas papildizmaksas : apmeklējumu maksas un ziedojumi, ēdināšanas izdevumi – pusdienas, kafijas pauzes, vakariņas, apdrošināšana.

 

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.