Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26
27
28 29
30 1 2 3 4 5 6

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

LATGALES BRĪVDIENAS - ar Latgaļu vakaru PIEDRUJĀ!Cena : 99,- €

 

 

2020. gada 05.-06. septembrī, sestdien svētdien

2 dienasKrāšņie Daugavas loki | Dinaburgas pilskalns | Slutišķu sādža | Laimes muzejs | jaunā ekspozīcija „Pī vīna golda” un rotaļīgā Krāslava!


1. diena, 05. septembris, sestdiena
Pl. 7:20 pulcējamies, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā. Kafijas pauze ceļā.

Modernais Naujenes muzejs neliks vilties!
2017.g. atklāta ekspozīcija par tēlnieces Valentīnas Zeiles daiļradi “Latgales parīziete Valentīna Zeile”, “Dzimtas mantojums”, “Saruna” (“Veltījums Kristus dzīvei”), “Lidojums”. Te ir Latvijā vienīgā diorāma "Zemūdens pasaule”, kur var iepazīt Daugavas iemītniekus, kas ir pieejama gan uz skārienjūtīgās projekcijas stikla sienas, 3D hologrāfiskajā kubā, grīdas projekcijā un displejā. Dabas ekspozīcija “Sirds Daugava”, kas iepazīstina ar īpaši aizsargājamās dabas teritorijas - Daugavas loku dabas parka un aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava” dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām.


Ginesa rekords Musturdeķis

Ginesa rekords Musturdeķis - jebkurš apmeklētājs var iesaistīties Ginesa rekorda tapšanā, veidojot Lielo Augšdaugavas musturdeķi, kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram, vietā ko Latvijā pazīst kā vienu no 10 zaļajām pērlēm - "Daugavas vārti". Maksa – 2 €/pieaugušie; 1.50 €/skolēniem, pensionāriem.

Pusdienas Baltajā krogā (no 5 €).

 

Latvijas dabas pērle Daugavas senleja ir aizsargājama dabas teritorija, kas izveidojusies mūžīgajam sasalumam kūstot ledus laikmeta beigās pirms 13-15 000 g. 1990.g. izveidots dabas parks „Daugavas loki”, lai saglabātu šo unikālo dabas teritoriju – Daugavas augšteces senlejas plašās gleznainās ainavas, tās floras un faunas daudzveidību no Naujenes līdz Krāslavai.

20.gs. 80.-os šeit tika uzsākta Daugavpils HES celtniecība. Tad 1x tika pievērsta uzmanība Daugavas senlejas dabas un kultūrvēsturiskajām bagātībām.

 

Elernes loks - Dinaburgas pilskalna taka paver elpu aizraujošu skatu no stāvās kraujas, ļauj ieklausīties strauta čalošanā un baudīt krāšņo Daugavas senleju. 1275.g. Livonijas ordeņa maģistrs Ernests fon Raceburgs šajā vietā lika pamatus Dinaburgas mūra pilij.

Apskatīsim Dinaburgas pilsdrupas un pils maketu, izstaigāsim taku, kas vijās caur strauta gravu un Daugavu. 2018.g. lokos izvietoti jauni infrastruktūras objekti, skatu platformas.

 

Vasargelišķu skatu tornis Rozališķu lokā
Uzkāp 18m augstā tornī, izjūti brīvības aizraujošo elpu un ļaujies prātam netveramai jūsmai veroties mūžīgi mainīgajā Daugavas tecējumā! No šīs vietas izveidota skice Latvijas 10 latu banknotei. 2015.g. Vasargelišku skatu tornis tika atjaunots.

 

Slutišķu sādža izvietojusies Daugavas labā krasta terasē. Kopš seniem laikiem te dzīvoja latgaļi, bet 18. -19.gs., sākoties vecticībnieku vajāšanām Krievijā, Slutišķu sādža kļuva par vecticībnieku apmešanās vietu. Mūsdienās tā ir unikāla ar simtgadīgām guļbūvēm un slāviem raksturīgo dekoratīvo koka ēku apdari. Vienā no tām 2001.g. tika atvērta „Slutišķu vecticībnieku māja”, kas stāsta par vecticībnieku dzīvesveidu, tradīcijām, ticību.

Šajā dienā te norisināsies starptautiskais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava”. Daugavas svētku atzīmēšana aizsākās 14.05.1994., kad dabas parku “Daugavas loki” apmeklēja valsts eksprezidents Guntis Ulmanis, lai atklātu Markovas izziņas taku un piemiņas akmeni veltītu Markovas pilskalnam. Gadu gaitā tas izaudzis līdz starptautiskam Tautas mākslas festivālam. Brīvs brīdis svētku baudīšanai.

 

Piedruja - lielākā apdzīvotā vieta Latvijas DA, ko apskalo Daugavas ūdeņi, kas vienlaikus ir Latvijas – Baltkrievijas robeža, kas iet pa upes vidu. Piedruja sastāv no divām daļām – Piedrujas un Aleksandrovas, kuras atdala centrālā iela, bet Daugava atdala to no Drujas Baltkrievijā…

Kopā ar gidu iepazīsim Piedruju - mazstāvu koka apbūve vietām atgādina skatus no etnogrāfiskajos brīvdabas muzejos redzamajiem. Piedruja ir sakopta, starp abām baznīcām ir izveidots ainavisks dārzs. Nokāpsim līdz Daugavas akmenim, kur upes vārds iekalts 7 valodās, pieskarsimies robežstabam, uzzināsim, cik augstu kāpj Daugavas pali utt. Ekskursijas maksa – 1.50 €/pers.

 

„Večerinka” un vakariņas ar dziesmām, rotaļām, jokiem un dejām latgaliskās noskaņās (10 €)!
Galdā kūpēs gardi latgaliešu un pierobežai raksturīgie ēdieni un dzērieni (10 €). Programmas izmaksas 20 € / 1 pers. Būs iespēja iegādāties lauku produktus.

Nakts Piedrujas viesnīcā. Izmitināšana dažādvietīgās istabās, WC/duša nav katrā numurā. Rezervējot ceļojumu - precizējiet!

Svarīgi! Viesnīcā nav iespējama izmitināšana vienvietīgos (SGL) numuros. Personas, kuras ceļo vieni/-as, tiks naktsmājās izvietoti kopā ar citiem ceļotājiem!2.diena, 06. septembris, svētdiena
Brokastis viesnīcā, pēc brokastīm izbraucam

Uz Indru pēc Laimes!
Kas ir laime? Kā tā smaržo, garšo, izskatās? Unikālā Laimes muzeja interaktīvā ekspozīcija aicina ikvienu darboties, sajust un domāt, skatīties nākotnē, nevis pagātnē. Muzeja uzdevums nav sniegt atbildi uz jautājumu “Kas ir laime?”, bet rosināt cilvēkos pozitīvas emocijas, ļauties iespaidiem, radīt, iedvesmot un meklēt katram savu atbildi uz šo jautājumu. Laime ir tik dažāda!
Maksa – 3 EUR/pieaugušie; 2 €/pensionāri, skolnieki. ar darbnīcām.

Ciemos pie podniekiem Valda un Olgas Pauliņiem!
Šo cilvēku labestība un latgaliešu gars apburs ikvienu! Podnieku stāstos savijas tradīcijas un mūsdienu joki. Vērosim māla pikas pārtapšanu podnieka rokās un būs iespēja iegādāties kādu ĪSTU lietu! Podus, krūkas, bļodas, dārza keramiku…
Saimniece mūs sagaidīs ar mājas sieru, slavenajiem Krāslavas ogurčiem/ gurķiem/ un smeķīgo Krāslavas alu! Maksa – 5 €/pers.

Pusdienas Krāslavā (pieteiktas grupai) ~ no 5 €/pers
 
Pēc pusdienām kopā ar vietējo gidu dosimies iepazīt seno un mūsdienu Krāslavu - „Piļsētu pī upis”, gurķu galvaspilsētu utt. Apskatīsim grāfu Plāteru pils kompleksu, sv. Ludvika Katoļu baznīcu, zirgu pasta stacijas seno ēku, „sarkano” laukumu un Krāslavas ainaviskās skatu vietas, pakāpsimies Karņicka kalnā, Ekspozīcijā „Pī viena golda” iepazīsim daudznacionālos ēdienus, kas vieno dažādu tautību ļaudis gadsimtu garumā… Maksa  - 3 € / pers.

 

Mājupceļš uz Rīgu, atgriešanās Rīgā ap pl. 20:20.

 

Cena: 99 € (ar cenā iekļautu lustīgu latgaļu izklaides vakaru un gardām vakariņām Piedrujā 20 € vērtībā).

 

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam, ar kondicionieri, bez WC) nomas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi, naktsmājas ar brokastīm Piedrujas viesu namā – dažādas istabiņas, ir ar DU / WC koridorā, latgaļu izklaides vakars un vakariņas Piedrujā.

Cenā nav iekļauts: apmeklējumu maksas, viet. gida ekskursija Piedrujā, citi ēdināšanas izdevumi, apdrošināšana.

 

Svarīgi!
Ceļojuma laikā uzturēsimies un nakšņosim LV/ Baltkrievijas pierobežas zonā, kur jānoformē grupas īslaicīgās uzturēšanās caurlaide, tādēļ, piesakoties ceļojumam, jāiesniedz ziņas par visiem ceļotājiem – vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un dokumenta derīguma termiņš.


 

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.