Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kā mūs atrast

Pērses iela 9/11, Rīga
Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

ĒRGĻI CEĻ SPĀRNOS! Vidzemes audēju MAILĪŠU FABRIKACena : 35 €

 

 

1.05. | ĒRGĻI CEĻ SPĀRNOS! Vidzemes audēju MAILĪŠU FABRIKA. Iespaidīgā JUMURDAS un vienkāršā Vestienas muiža. Uzkāpsim GAIZIŅĀ!


 

datums : 2022. gada 1. maijā, svētdien

 

ĒRGĻI CEĻ SPĀRNOS! Lielā Ērgļu ekskursija!

Vidzemes audēju „Mailīšu fabrika”. Jumurdas un Vestienas muižas. GAIZIŅŠ,- uzkāpsim!

 

Plkst. 7:20 tiekamies, 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5/7, Rīgā.

Kafijas pauzīte pa ceļam.

 

Rītu sāksim ar „pārgājienu” pa ĒRGĻIEM kopā ar vietējo gidi. Ērgļu stacija, viduslaiku pilsdrupas, karaliskie sargsuņi, Ogres upe, Skanstes kalns utt. Maksa - 1 EUR /pers.

 

Ērgļi nenoliedzami ļoti cieši ir saistīti ar aušanu un MAILĪŠU FABRIKA ir lieliska vieta, kur par to pārliecināties! Pašvaldība novērtē šo tradīciju un Madonas novadā vienīgā TLMS ir tieši te. Fabrikā saimnieko Mailīšu ģimene. Aušana ir dzimtas tradīcija jau ceturtajā paaudzē.

Audēju lepnums ir trīs Ērgļu tautastērpa komplekti, ieskaitot brunčus, kreklus, priekšautus, zeķes, paķeles, galvas segas, snātenes un vilnas lakatu.


Galvenā ideja ir audumi ar īpašo stāstu. Katrs no vilnas vai lina auduma krāsu salikumiem guvis iedvesmu kādā notikumā. Audumi apvieno tradīcijas un inovāciju. Tradīcijas simbolizē senču gudrības, bet inovāciju piešķir Latvijā pirmās šāda veida programmējamās stelles.

Šeit apskatāmas un izmēģināmas visu tipu ar rokām darbināmas stelles, ar kādām Latvijas teritorijā austs no 9.līdz pat 21.gs, sākot no vertikālajiem aužamajiem stāviem līdz programmējamajām stellēm, kā arī Latvijā izgudrotās un patentētās 2 veidu Viļumsona stelles

„Ienirsim” audēju stāstos un fabrikas radošajā atmosfērā! Ekskursija darbnīcā – 3 EUR/pers.

 

JUMURDA ir neliels ciems brīnišķīgi skaistā vietā Jumurdas ezera krastā.

Jumurdas muižas kungu māja celta ap 1856.g, kad muiža nonāca Alvila fon Tranzē īpašumā. Projekta autors diemžēl nav zināms, bet tās būvdarbus vadīja lībiešu būvmeistars Mārcis Sārums, kurš ir cēlis arī Vecpiebalgas baznīcu. Jumurdas pils ir viens no visagrīnākajiem Latvijas historisma piļu arhitektūras piemēriem. Galveno fasādi rotā ieeja ar balkoniņu, no kura pilskungs teica uzrunas svētkos. Par mežkungu un muižas pārvaldnieku te strādājis latviešu dzejnieks Andrejs Pumpurs. Ekskursija Jumurdā ar vietējo gidi, 2 EUR/pers.

 

Pusdienas, pieteiktas grupai ~ 6 EUR/pers.

 

VESTIENAS MUIŽAs vietā bijusi lauku nocietinājumskanste. 18.gs. skanstes vietā uzcelts vērienīgais Vestienas muižas komplekss. Aizsarggrāvji tika pārveidoti par gleznainiem dīķiem.

Kungu māja celta pretī iebraucamam ceļam uz kādreizējās munīcijas noliktavas pagrabiem. Domājams, tās zelminī atradās akmenī kaltais fon Igelstrēmu dzimtas ģerbonis, kuru pēc īpašnieku maiņas noņēma un iebūvēja jaunuzceltās kalpu mājas zelminī…

1920.g. kungu mājā atradās lauksaimniecības, vēlāk mehanizācijas skola. Kopš 1960.g. Vestienas pamatskola.Ekskursija pa muižas parku un apkārtni  Maksa - 1 EUR/pers.

 

GAIZIŅKALNS – Gaiszinis, Gaisa kalns… Leģendām apvīts, mūsdienās nedaudz aizmirsts, bet ir un paliek Latvijas augstākā virsotne!
Kamēr pavasaris tikko mostas un lapu zaļums neaizsedz panorāmu, kāpsim kalnā baudīt gleznainos skatus! Kalna virsotnē atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts "Gaissa-kalns". Šis ir 1 no 16 Latvijā esošajiem “Strūves ģeodēziskā loka” punktiem.

 

Atklāj AIVIEKSTES šarmu!  

Mājupceļā piestāsim pie Aiviekstes HES, kas atrodas uz lielākās Daugavas pietekas - Aiviekstes. Vēsturiski Aiviekstes HES bija vienkāršas lauku dzirnavas, kuras pagājušā gadsimta sākumā pārtapa par savā laikā lielāko HES Latvijā. Cauri Ozolsalai izejot, skatam paveras mutuļojoša straume, kas līkumo un lēkā pār zivju ceļu.

„Instagramīgākās” bildes garantētas!

 

Mājupceļš. Rīgā atgriezīsimies ap pl. 20.00.

Cena: 35 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) nomas izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: citas apmeklējumu maksas, ēdināšanas uc izdevumi.

 

Spilgtus iespaidus! Gide Daiga Dūniņa

 

 

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2022 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.