Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Kā mūs atrast

Pērses iela 9/11, Rīga
Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

UZ KULDĪGU! ..KAD LIDO ZIVIS.Cena : 35 €

 

 

datums : 2022. gada 24.aprīlī, svētdien

Kuldīga.
Pasaulslavenā Kļaviņa klavieru darbnīca. Curonia kafija. Lido zivis Kuldīgā!

Izbraucam 8:00 Aspazijas bulvāris 5, Rīga

 

Ceļš: Ventspils ceļš līdz Kandavas pagriezienam – Kuldīga. Atpakaļ pa to pašu vai Kabile - Tukums.

Kafijas pauze Kandavas pagriezienā.

Savā vidustecē Abava līkumo pa izteiktu senleju, ko veidojušas kūstoša ledāja ūdeņu straumes. Kopš seniem laikiem pa Abavas ieleju gājis tirdzniecības un kara ceļš no lībiešiem uz prūšiem. Tā malā veidojušies miesti, būvētas pilis, baznīcas un krogi. Vietumis nogāzes iekoptas lauksaimniecības vajadzībām. Tā daba un cilvēki pēdējo desmit tūkstošu gadu laikā ir radījuši krāšņu ainavu, ko ceļotāji novērtējuši jau 19. gadsimtā. No tā laika 40 metrus dziļo ieleju posmā starp Kandavu un Sabili sauc par Kurzemes Šveici. Greiļu kalns ir augstākā vieta Abavas senlejā. Tas atrodas 83 metrus virs jūras līmeņa.

Apstāsimies stāvlaukumā pie Greiļu kalna, lai pa koka kāpnēm uzkāptu šajā kalnā un baudītu vienu no skaistākajām Abavas ielejas ainavām. Pretī Greiļu kalnam Abavā ietek tās lielākās un straujākās pietekas – Imula un Amula.

 

Curonia kafija. Kafija ir vairāk nekā tikai lielisks dzēriens, tas ir stāsts!

Jau 17.-18.gs. Hercogs Jēkabs attīstot tirdzniecību starp Kuldīgu un citām Hanzas apvienības pilsētām, gan tālākām zemēm, kā vienu no ekskluzīvajiem produktiem Kuldīgā ieveda kafiju. Pēc ilgiem laikiem, kafijas pupiņas ir atgriezušās Kuldīgā, kur tās tiek grauzdētas un baudītas svaigā, augstas kvalitātes kafijā!

Apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties kafijas grauzdēšanas procesā, kā arī izzināt kafijas stāstu no kafijkoka ogu novākšanas līdz pat gardai, aromātiskai kafijas tasītei. Apmeklētāji uz vietas varēs nodegustēt augstākās kvalitātes kafiju, kā arī uzzināt par dažādām niansēm, lai arī mājās pagatavotā kafija būtu baudījums visām maņām.

Maksa: 6 EUR/pers.

Ekskursiju vilcieniņš “Ludis”

„Ludis” raiti izvizinās pa Kuldīgu – no pieturas pie Ventas rumbas, cauri vecpilsētai, utt. Ar video stāstījuma palīdzību, pasažieri pa ceļam var izzināt pilsētas vēstures liecības un mūsdienu faktus. Brauciens ilgst 1 stundu. 13 personas vienā braucienā. No personas 5 €.

 

Pasaulslavenās Kļaviņa klavieres daudzina Kuldīgas vārdu visā pasaulē..

Klavieru izgatavotājs Dāvids Kļaviņš pārcēlies no Ungārijas uz Latviju un izveidojis savu klavieru darbnīcu Kuldīgā – vietā, kur senāk remontēts smagais transports un vēl tagad atrodamas mašīnu riepas. Šādas pārmaiņas veicinājis vīrusa radītais fons un ceļošanas ierobežojumi. Kļaviņš radījis arī unikālo vertikālo instrumentu, kas atrodas koncertzālē „Latvija” un ir lielākais pasaulē. Šobrīd darbnīcā var redzēt ļoti līdzīgas klavieres 4,50 m, īsi pirms atdošanas klientam!

Ziedojums 2 €.

Pusdienas, pieteiktas grupai 7 € no personas, 2 ēdieni.

 

Pilsētas dārzs jau izsenis ir bijis iecienīta kuldīdznieku un pilsētas viesu atpūtas vieta. Šeit ir atjaunota ūdenskrātuve ar strūklaku, izveidoti gājēju celiņi, izbūvēta lapene, skatu laukumi un tiltiņi. Dārzu bagātīgi rotā 22 tēlnieces Līvijas Rezevskas skulptūras. Dārzā mītošos “klusos pilsētniekus”, jeb Kuldīgas Goda pilsones, tēlnieces Līvijas Rezevskas skulptūras. Rezevska zīmēšanu apguva pie Jēkaba Bīnes. 1951. gadā absolvēja Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu, kurā mācījās pie tādiem vecmeistariem kā K. Zemdega, T. Zaļkalns, E. Melderis. Pēc studijām tēlniece atgriezās Kuldīgā un Daiļamatniecības vidusskolā mācīja tēlniecību. Arī mūža nogali viņa pavadīja Kuldīgā, Mucenieku ielā 19, kur izveidota izstāžu zāle ar viņas skulptūrām un sīkplastikas darbiem.

Mākslinieces vēlme bija veidot skulptūrparku dzimtajā pilsētā. Darbs pie tā sākās 1976. gadā.

Tēlniece lepojās, ka ir vienīgā sieviete Eiropā, varbūt pat pasaulē, kura skulptūrparku izveidojusi viena pati. Tēlniecības darbi veltīti dažādām tēmām: dzīvībai, mīlestībai, auglībai, mūzikai, sāpēm.

Kuldīga ir īpaša jo katru gadu pavasarī virs Ventas rumbas lido zivis.
Šobrīd ir tieši tas brīdis, kad ikviens var vērot šo unikālo dabas parādību kā rumbā, mugurām zaigojot, lec vimbas! Pavasaros lec vimbas, rudeņos laši. Šo unikālo dabas parādību var ieraudzīt tikai Kuldīgā!

Gadu simtiem vimbas pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko (249 m) ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu sāka dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā. Aktīvākā zivju lēkšana ir sākot no pusdienlaika.

Kuldīgā, Ventas rumbā, kad lec zivis – tā ir vienreizīga dabas izrāde, kas vērojama par brīvu!

Laiks pastaigām un foto.

Mājupceļš Atgriešanās Rīgā ap pl. 20:40.

Cena: 35 €

Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) izmaksas, pavadošā gida pakalpojumi.

Cenā nav iekļauts: izmaksas apmeklējumu vietās, vietējā gida pakalpojumi un ēdināšanas izdevumi.

Patīkamu ceļojumu! Gide Inita

 

 

24.04. | UZ KULDĪGU! ..KAD LIDO ZIVIS.. Vienīgi jums - tikšanās ar Dāvidu Kļaviņu! Viesos Pasaulslavenā Meistara klavierdarbnīcā. Curonia kafija. Izbrauciens ar vilcieniņu..

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2022 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.