AVIO ceļojums: Atpūta pie jūras Batumi – Adžārijas brīnumi un Vīnogu ražās novākšanas svētki

 

€ 1,150.00 (Ceļojuma cena ja klients neņem ekskursijas pakete)
€ 860.00 (SPO, no 18.02.2017 tikai uz jaunām rezervācijam ar ekskursijām)

AVIO ceļojums: Atpūta pie jūras Batumi – Adžārijas brīnumi un vīnogu ražas novākšanas svētki Rtveli Kahetijā Tbilisi – Mcheta – Džvari klosteris – Batumi (5 dienas atpūta pie jūras) 


Izlidošanas datums: 07.09.2017 - 16.09.2017 (10 dienas) Dodieties uz Gruziju! Jūs redzēsiet Tbilisi vecpilsētas arhitektūru un Kahetijas vīnogulājus, senatnīgas klinšu pilsētiņas un klosterus, izpeldēsieties Batumi siltajā jūrā, nobaudīsiet gardākos nacionālos ēdienus un vienreizējo gruzīnu vīnu ar labākajiem tostiem pasaulē! Piedalieties vīnogu ražas svētkos Kahetijā! Rtveli - tā ir Gruzijas vīnu degustācija, iespēja nobaudīt tradicionālos ēdienus un piedalīties gatavošanas meistarklasē, apmeklēt gadatirgu, kur būs pieejams bagāts klāsts ar dabas veltēm. Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!! 


1 diena: 07.09.17. (ceturtdiena). Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi. 


2 diena: 08.09.17. (piektdiena). Mana mīļā Tbilisi – Džvari klosteris - Mcheta. Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija pa Tbilisi (par papildus samaksu: 20 €). Apskates pastaigas ekskursija pa Tbilisi. Lielākais Gruzijas dievnams – Sameba jeb Sv.Trīsvienības pareizticīgo baznīca, kas apburs ar savu skaisto un diženo arhitektūru, lielisko stilu un āra dekoru. Tikpat pazīstams Tbilisi piemineklis ir Metehi templis, pašā Kūras upes akmeņainajā krastā, kas senāk kalpoja kā cietoksnis un gruzīnu valdnieku rezidence. Dosimies pastaigā pa Tbilisi vecpilsētas šaurajām ieliņām, kurās izvietoti nelielisuvenīru un paklāju veikaliņi. Nonāksim pie mūsdienīgā stikla tilta, kuru valsts prezidents nosauca par Miera tiltu. Vecpilsētas daļā atrodas slavenās Tbilisi sēra pirtis. Tās tika celtas dažādos laikos, bet aptuveni tiek datētas ar XVII-XIX gs. Pa trošu ceļu nokļūsim pie Narikala cietokšņa, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu. Tradicionālas gruzīnu pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu – no 10-30 lariem). Brīvajā laikā Jūs varēsiet pasēdēt vietējās kafejnīcās, pastaigāties pa pilsētu, apmeklēt slavenās Tbilisi sērūdens pirtis vai doties ekskursijā: Džvari klosteris - Mcheta (par papildus samaksu: 25 €). Džvari klostera (V gs.) apmeklējums, no kura paveras senās galvaspilsētas brīnišķīgā panorāma. Leģenda vēsta, ka šis dievnams tika uzcelts virs ciedra celma, no kura plūda aromātiska eļļa (mirres). Zem šī ciedra savulaik lūgusies Gruzijas apgaismotāja, Svētā Nino. Klostera kalna pakājē šalc divas pazīstamākās Gruzijas upes - Kura un Aragvi. Savukārt pretī redzama plašā Mchetas panorāma. Vējainajās Džvari nogāzēs aug Vēlēšanos koks, svētceļnieki uz tā sasien lentītes, iedomājoties vēlēšanās. Saka – "Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā". Mcheta – ļotisena pilsēta, pirmā Gruzijas galvaspilsēta, šīs apbrīnojamās valsts dvēsele, katra gruzīna svētnīca. Tik daudz svētvietu un kulta vietu kā Mchetā, nav nevienā citā vietā Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Šeit mēs apskatīsim Svetichoveli katedrāli (XI gs.) – Divpadsmit Apustuļu katedrāli, kurā apglabāta Kristus mantija. Pastaiga pa pilsētu, suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, gruzīnu tradicionālais našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tikko izņemti no krāsns! Nakts viesnīcā Tbilisi. 


3 diena: 09.09.17. (sestdiena). Adžārijas pērle – Batumi. Agrās brokastis. Dodamies uz Batumi, plkst. 08:00 transfērs uz staciju. Braucam no Tbilisi uz Batumi ar komfortablu vilcienu. Plkst. 14:00 ierašanās Batumi. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta pie jūras. Batumi – Melnās jūras piekrastes pērle, pilsēta, kas slīgst krāšņos zaļumos, kur valda brīvība un jautrība, kur dzīvīgums nenoplok līdz pat vēlai naktij. Pilsēta pārsteidz ar savām košajām ugunīm un strūklakām, lielisku piekrasti un skvēriem, vecpilsētu, kura izceļas ar daudzveidīgu un izsmalcinātu arhitektūru: ēkas šeit ir izdaiļotas ar himērām, nāriņām, atlantiem un citām mītiskām būtnēm. Iesakām noteikti apmeklēt kādu no daudzajām Batumi kafejnīcām un nobaudīt Adžārijas pīrāgu un tasīti aromātiskas kafijas! Vakarā – ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas (par papildus samaksu: 15 €). Aizraujoša pastaiga pa pilsētu vakara noskaņās, kas ilgstoši paliks Jums atmiņā. Jūs apmeklēsiet Piejūras parku – bulvāri, kas stiepjas gar pludmali 12 km garumā, Piazza laukumu, Neptūna strūklaku, Argonautu laukumu ar Mēdejas statuju, pie kuras dzirdēsiet interesantu stāstu par leģendāro Kolhīdu un pasakaino Mēdejas un Jāsona mīlestību. Jūs redzēsiet arī dejojošās strūklakas, 3D lāzeršovu un nobaudīsiet naksnīgo Batumi no panorāmas rata augstumiem. Atpūta un nakts viesnīcā Batumi.


 4 diena: 10.09.17. (svētdiena). Batumi – atpūta pie jūras. Brokastis. Atpūta pie jūras. Brīvajā laikā Jūs varēsiet apmeklēt: delfināriju, akvaparku, pastaigāties pa krastmalu, nobaudīt gardu, aromātisku kafiju un slaveno Adžārijas hačapuri, pacelties ar trošu ceļa vagonu un baudīt iespaidīgu skatu uz kalniem un jūras piekrasti. Vakarā aicinām apmeklēt restorānu ar tradicionālo Adžārijas virtuvi un muzikālu programmu (par papildus samaksu: 25 €). Nakts viesnīcā Batumi. 


5 diena: 11.09.17. (pirmdiena). Adžārijas brīnumi: kalni, ūdenskritumi, jūra un vīns. Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Kalnainā Adžārija (par papildus samaksu: 30 €). Gonio-Apasaros cietoksnis (XV-XVII gs.p.m.ē.), ūdenskritums Adžārijas kalnos un Karalienes Tamāras arku tilts. Sarpi – neliels pierobežas ciematiņš, kas atrodas 30 km no Batumi. Šķiet, ka tādu kolorītu kā šeit, neatrast vairs nevienā citā Gurzijas kūrortā. Jūra šeit ir koši zilā krāsā. Jums būs lieliska iespēja nopeldēties un pasauļoties. Ekskursijas laikā notiks Adžārijas vīnu degustācija. Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lariem). Atgriešanās Batumi. Vakara pastaiga pa pilsētu. Atpūta un nakts viesnīcā. 


6 diena: 12.09.17. (otrdiena). Atpūta pie jūras un Botāniskais dārzs. Brokastis. Atpūta pie jūras. Otrajā dienas pusē ekskursija: Batumi botāniskais dārzs (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu: 20 €). Šodien mūs gaida botāniskais dārzs. Tas ir viens no lielākajiem un augu sugu ziņā daudzveidīgākajiem botāniskajiem dārziem pasaulē. Lielā teritorijā ir savākta vairāk nekā 2037 koku sugu kolekcija no visas pasaules. Tikai apmēram 100 sugu ir no Kaukāza, bet pārējās ir atvestas no dažādām pasaules malām. Botāniskajā dārzā ir lieliski skatu laukumi, no kuriem paveras pilsētas, kalnu un Melnās jūras piekrastes panorāma. Blakus atrodas pasaulslavenais Zaļais rags ar vienu no lieliskākajāmAdžārijas pludmalēm. Šeit Jums būs iespēja nopeldēties jūrā. Ekskursijas ilgums: aptuveni 4 stundas. Atgriešanās Batumi. Atpūta un nakts viesnīcā. 


7 diena: 13.09.17. (trešdiena). Atpūta pie jūras – suvenīri – iepirkšanās – Tbilisi. Brokastis. Atpūta pie jūras. Iesakām apskatīt Zivju tirgu un nogaršot jūras velšu ēdienus vai apmeklēt slaveno Batumi tirgu. Transfērs uz staciju. Plkst. 18:00 braucam no Batumi uz Tbilisi ar komfortablu vilcienu. Plkst. 23:30 ierašanās Tbilisi. Vēlas vakariņas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lariem). 


8 diena: 14.09.17. (ceturtdiena). Vīnogu ražas novākšanas svētki Rtveli Kahetijā. Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Telavi – Cinandali – Signagi – Vīnogu ražas novākšanas svētki Rtveli Kahetijā (par papildus samaksu: 75 €). Mēs dodamies uz Gruzijas vīnu reģionu Kahetiju! No sākuma mūs gaida aptuveni 100 km garš ļoti ainavisks ceļš. Pa ceļam gids pastāstīs par galvenajiem apskates objektiem Kahetijā. Dodamies uz Telavi. Pilsēta Telavi, kur, kā zināms, dzīvo Mimino, ir slavena ar saviem vīniem, Kahetijas kolorītu un skaisto arhitektūru. Tālāk dodamies uz Cinandali. Cinandali – slavens gruzīnu vīns un ciematiņš Kahetijā ar tādu pašu nosaukumu – tas ir viens no gruzīnu vīndarītavu centriem. Šeit jūs varēsiet apmeklēt skaisto Cinandali muižu, pastaigāt pa pils parku un paši pārliecināties par to, kā dzīvojuši gruzīnu aristokrāti. Labāko vīnu degustācija. Marani (vīna pagrabu) apmeklējums. Sens vīna pagrabs, kuru atjaunoja dvīņu brāļi Gija un Gela Gamtkiculašvili. Tas artodas vēsturiskā ciematā Napareuli. “Marani” teritorija iekļauj sevī aizvērta tipa vīna pagrabu, telpu, kur vīns “noveco”, telpu, kur vīns tiek saliets pudelēs, atvērta tipa pagrabu un “Zavodi”, kas paredzēts šņabja gatavošanai. Rtveli! Jūs piedalīsieties nacionālajos vīnogu ražas novākšanas svētkos Rtveli. Paši ar savām rokām Jūs varēsiet lasīt vīnogas, liekot tās grozos, kas novietoti koka ratos un pēc tam ar kājām stampāt salasītās vīnogas! Jūs varēsiet nobaudīt tik daudz vīnogu šķirņu, cik vēlēsieties! Jūs gaida visas gruzīnu delikateses uzreiz:šašliks, hinkali, lobio, hačapuri, čurčela, hašlama, siers, zaļumi, daudz augļu, vīnogas un utt. “Rtveli” – tie ir smiekli, joki un milzum daudz pozitīvu emociju! Tālāk dosimies Signagi pilsētas izpētē, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna virsotnē, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris, kas aicina, lai pa to dotos pastaigā. Atgriešanās Tbilisi. Atpūta un nakts viesnīcā. 


9 diena: 15.09.17. (piektdiena). Majestātiskie kalni – Kazbegi. Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari – Kazbegi – Sv.Trīsvienības templis – Gudauri (par papildus samaksu: 45 €). Ekskursija uz Kazbegi pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiskisavienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. ApmeklēsimAnanuri pils kompleksu un pacelsimies pa galvu reibinošiem šauriem serpentīniem. Iepazīšanās ar senās Gergeti Sv.Trīsvienības templi, ko būs iespējams vērot ne tikai no kalna pakājes, bet arī no 2170 m augstuma. No skatu laukuma varēsiet aplūkot Tereka ielejas ainavas un sniegoto izdzisušo vulkānu Kazbegi. Majestātiskais Kazbegs ir trešā augstākā virsotne Gruzijas Kaukāza kalnos. Tā ir skaistākā Kaukāza kalnu grēdas virsotne, kuras augstums ir 5033 m virs jūras līmeņa. Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: 15 lari). Vakarā plkst. 21:00 atgriešanās Tbilisi. Nakts viesnīcā Tbilisi. 


10 diena: 16.09.17. (sestdiena). Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. Izlidošana plkst. 04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst. 07:15* ierašanās Rīgā. 


Cena: 910 €* Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi):

 • Avansa iemaksa, piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu, 30% no ceļojuma summas. 

• Atlikusīsumma jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma. 


Ceļojuma cenā ietilpst:

 - Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic); 

- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm); 

- Nakšņošana divvietīgā numurā: 

- 5 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Tbilisi, 4 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Batumi; - Vilciens Tbilisi-Batumi-Tbilisi; 

- Profesionāla krievvalodīgā gida pakalpojumi; 

- Transporta apkalpošana; 

- Gruzīnu viesmīlība; 

- Ekskursiju programma, brokastis - saskaņā ar programmu, izņemot par papildus samaksu. 


Papildus izdevumi: 

- Piemaksa par single numuriņu - 315 €; 

- Veselības medicīniskā apdrošināšana ceļojuma laikā - 10 €; 

- 2 diena: Mana mīļā Tbilisi- 20 €;

- 2 diena: Džvari klosteris - Mcheta - 25 €; 

- 3 diena: ekskursija pa Batumi un muzikālās strūklakas - 15 €; 

- 5 diena: ekskursija: Kalnainā Adžārija - 30 €; 

- 6 diena: ekskursija:Batumi botāniskais dārzs - 20 €; 

- 8 diena: ekskursija: Telavi – Cinandali – Signagi – Vīnogu ražās novākšanas svētkiRtveli Kahetijā - 75 €; 

- 9 diena: ekskursija: Majestātiskie kalni – Kazbeg - 45 €; 

- Ekskursiju pakete (2-3-5-6-8-9 diena + ieejas biļete, degustācija un meistarklase) - 230 €. ***


Pakete ar papildus ekskursijām ir jārezervē un jāapmaksā ne vēlāk kā 20 dienas līdz izbraukšanai. 


*Ceļojuma cena, ja klients neņem ekskursijas paketi: 1150 € 


- Sēra pirtis par numuriņu 2-3 cilvēkiem: no 25 €; 

- Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 cilvēkam: 5 €; 


Informācija ceļotājiem: - Ieceļošanai Gruzijā uz laiku ne vairāk kā 90 dienas (katras 180 dienas), vīza nav vajadzīga. - Valūta: lari. 1 € ~ 2.6 GEL - Veikali ir atvērti no 09:00 – 19:00, lielveikalistrādā visu diennakti. Tirdziņistrādā no 06:00/07:00 līdz 16:00/18:00 bez brīvdienām. Aktīvāka pārdošana notiek agrajās rīta stundās. - Iesakām atvest: vīnu, čaču, saldumus, īstu gruzīnu sieru suluguni, garšvielas, vīna ragu, tradiconālo apģērbu, izvēlēto gardumu receptes. Dokumentu saņemšanas veids - elektroniskās biļetes + vaučeris. 3/5 dienas pirms ceļojuma sākuma/izlidošanas uz e-pastu tiks nosūtīts rezervācijas apstiprinājums aviobiļete ar biļešu numuriem, kas arī būs elektroniskās biļetes + vaučeris. Rezervācijas apstiprinājums jāuzrāda reģistrējoties uz reisu. 

*Tūroperators ir tiesīgs mainīt ceļojuma programmas secību.