AVIO ceļojums: Tbilisoba un Vīnogu ražās novākšanas svētki

 

€ 875.00 (Ceļojuma cena ja klients neņem ekskursijas pakete)

€ 610.00 (SPO, no 18.02.2017 tikai uz jaunām rezervācijam ar ekskursijām)

AVIO ceļojums: Tbilisoba un vīnogu ražas novākšanas svētki "Rtveli" Tbilisi – Tbilisi pilsētas svētki – Mcheta – Džvari klosteris – Dieva cietoksnis «Upliscihe» – Ananuri – Kazbegi – Telavi – Cinandali – Rtveli – Signagi 


Izlidošanas datums: 13.10.2017 – 19.10.2017 

(7 dienas) Unikāla iespēja viena brauciena ietvaros ņemt dalību uzreiz divos svarīgos gruzīnu svētkos – Rtveli (jaunvīnu un ražas svētki) un Tbilisoba (Tbilisi pilsētas svētki). To Jūs nekad neaizmirsīsiet! Tbilisi - bez šaubām, tā ir Gruzijas sirds! Oktobra vidū tā sāks sisties vēl straujāk, jo galvaspilsētā norisināsies vieni no iemīļotākajiem un gaidītākajiem valsts svētkiem – pilsētas diena vai Tbilisoba. Tbilisi šajā laikā tā vien vilina savus viesus ar kārdinošo šašlika aromātu, iespēju uzzināt vietējā vīna pagatavošanas noslēpumus, košiem festivāliem, jauniem teatrāliem uzvedumiem turpat uz ielas, kā arī muzikālo ansambļu priekšnesumiem. Rtveli - tā ir Gruzijas vīnu degustācija, iespēja nobaudīt tradicionālos ēdienus un piedalīties gatavošanas meistarklasē, apmeklēt gadatirgu, kur būs pieejams bagāts klāsts ar dabas veltēm. Atklājiet sev šo brīnišķīgo valsti – sirsnīgu, unikālu un neaizmirstamu!!! 


1 diena: 13.10.17. (piektdiena). Tiešais lidojums no Rīgas, reiss BT 724 plkst. 22:55. Lidojums uz Gruziju, Plkst. 03:25 ielidošana Tbilisi. Transfērs un agrā iekārtošanās 3-zvaigžņu viesnīcā Tbilisi.


 2 diena: 14.10.17. (sestdiena). Tbilisi pilsētas svētki Brokastis. Jūs aicina Tbilisoba! Šī ir īpaša diena Tbilisi, kad skaistajā Gruzijas galvaspilsētā norisinās Tbilisoba. Svētku dienās pilsētas ielās iznāk visi Tbilisi iedzīvotāji un, protams, galvaspilsētas viesi. Pirms svētkiem Gorgosali laukumā vīndari uzstāda speciālu koka tilpni - sacnaheli, ar kuras palīdzību tiek izspiesta vīnogu sula. Tbilisobas sākums ir piektdienā, svētki ilgst 3 dienas, un valstī tās tiek pasludinātas kā oficiālas brīvdienas. Šo svētku laikā visa pilsēta ir pārklāta ar dūmaku no šašliku gilliem, praktiski katrā pilsētas nostūrī ir iespējams nogaršot svaigās čurčhelas un pelamušus. Tālāk - ekskursija pa Tbilisi (par papildus samaksu: 20 €). Lielākais Gruzijas dievnams – Sameba jeb Sv.Trīsvienības pareizticīgo baznīca, kas apburs ar savu skaisto un diženo arhitektūru, lielisko stilu un āra dekoru. Tikpat pazīstams Tbilisi piemineklis ir Metehi templis, pašā Kūras upes akmeņainajā krastā, kas senāk kalpoja kā cietoksnis un gruzīnu valdnieku rezidence. Dosimies pastaigā pa Tbilisi vecpilsētas šaurajām ieliņām, kurās izvietoti nelielisuvenīru un paklāju veikaliņi. Nonāksim pie mūsdienīgā stikla tilta, kuru valsts prezidents nosauca par Miera tiltu. Vecpilsētas daļā atrodas slavenās Tbilisi sēra pirtis. Tās tika celtas dažādos laikos, bet aptuveni tiek datētas ar XVII-XIX gs. Pa trošu ceļu nokļūsim pie Narikala cietokšņa, lai varētu izbaudīt skaistos skatus uz pilsētu. Brīvais laiks - Tbilisi pilsētas svētki turpinās! Jautrība līdz pat vēlam vakaram! Nakts viesnīcā Tbilisi. 


3 diena: 15.10.17. (svētdiena). Tbilisi pilsētas svētki. Brokastis. Brīvais laiks pastaigai un dalībai svētku pasākumos. Brīvajā laikā ikvienam būs iespēja apmeklēt slavenās Tbilisisērūdens pirtis, slaveno TbilisiRezo Gabriadzes Leļļu teātri vai vienkārši pastaigāties pa pilsētu. Vakarā - aicinām apmeklēt slaveno gruzīnu restorānu "Dzirnavas" (Tsiskvili), kur Jūs varēsiet redzēt ugunīgās gruzīnu dejas, paklausīties slaveno vīru daudzbalsīgo dziedājumu un, protams, novērtēt tradicionālo kaukāza virtuvi: khinkali, mcvadi, lobio, sacivi, gruzīnu vīnus un čaču (par papildus samaksu: 30 €). Nakts viesnīcā Tbilisi. 


4 diena: 16.10.17. (pirmdiena). Senā pilsēta Mcheta – Džvari klosteris – Dieva cietoksnis «Upliscihe». Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Mcheta – Džvari klosteris – Upliscihe (par papildus samaksu: 35 €). Džvari klostera (V gs.) apmeklējums, no kura paveras senās galvaspilsētas brīnišķīgā panorāma. Leģenda vēsta, ka šis dievnams tika uzcelts virs ciedra celma, no kura plūda aromātiska eļļa (mirres). Zem šī ciedra savulaik lūgusies Gruzijas apgaismotāja, Svētā Nino. Klostera kalna pakājē šalc divas pazīstamākās Gruzijas upes - Kura un Aragvi. Savukārt pretī redzama plašā Mchetas panorāma. Vējainajās Džvari nogāzēs aug Vēlēšanos koks, svētceļnieki uz tā sasien lentītes, iedomājoties vēlēšanās. Saka – "Kurš nav bijis Mchetā, tas nav bijis Gruzijā". Mcheta – ļoti sena pilsēta, pirmā Gruzijas galvaspilsēta, šīs apbrīnojamās valsts dvēsele, katra gruzīna svētnīca. Tik daudz svētvietu un kulta vietu kā Mchetā, nav nevienā citā vietā Gruzijā. Tāpēc šo seno pilsētu dēvē par “Otro Jeruzālemi”. Šeit mēs apskatīsim Svetichoveli katedrāli (XI gs.) – Divpadsmit Apustuļu katedrāli, kurā apglabāta Kristus mantija. Pastaiga pa pilsētu, suvenīru bodītes, aromātiskas garšvielas, gruzīnu tradicionālais našķis – čurčela, slavenā keramika un karstie hačapuri, kas tiko izņemti no krāsns! Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: no 30 lariem). Tālāk dodamies uz kalnu alu pilsētu Upslicihe, kas ir vienreizēja ar savu trīs tūkstošus gadu seno vēsturi. Mājas un tempļišeit tika izkalti varenajās klints sienās, kas iespaidīgi paceļas virs Kūras upes krastiem. Upslicihes alu pilsētā dzīve mutuļoja līdz pat viduslaikiem. Uz kādu laiku tā kalpoja kā valdnieces Tamāras rezidence. Aplūkosim senās alu celtnes, karaliskos apartamentus, teātri. Atgriešanās Tbilisi un nakts viesnīcā. 


5 diena: 17.10.17. (otrdiena). Majestātiskie kalni – Kazbegi. Brokastis. Brīvais laiks vai pilnas dienas ekskursija: Ananuri – Džvari – Kazbegi – Sv.Trīsvienības templis – Gudauri (par papildus samaksu: 45 €). Ekskursija uz Kazbegi pa interesanto un ainavisko Gruzijas kara ceļa maršrutu, kas vēsturiskisavienoja Gruziju ar Ziemeļkaukāzu. Šis senais vēsturiskai maršruts atklās Jums visu Zhinvali ezera skaistumu. ApmeklēsimAnanuri pils kompleksu un pacelsimies pa galvu reibinošiem šauriem serpentīniem. Iepazīšanās ar senās Gergeti Sv.Trīsvienības templi, ko būs iespējams vērot ne tikai no kalna pakājes, bet arī no 2170 m augstuma. No skatu laukuma būs iespējams baudīt Tereka ielejas ainavas un sniegoto izdzisušo vulkānu Kazbegi. Majestātiskais Kazbegs ir trešā augstākā virsotne Gruzijas Kaukāza kalnos. Tā ir skaistākā Kaukāza kalnu grēdas virsotne, kuras augstums ir 5033 m virs jūras līmeņa. Pusdienas pēc vēlēšanās (par papildus samaksu: 15 lari). Vakarā plkst. 21:00 atgriešanās Tbilisi. Ja būs vēlēšanās, Jums būs iespēja apmeklēt svētku dievkalpojumu pareizticīgajās un katoļu baznīcās! Nakts viesnīcā Tbilisi. 


6 diena: 18.10.17. (trešdiena). Vīnogu ražas novākšanas svētki Rtveli Kahetijā Brokastis. Brīvais laiks vai ekskursija: Telavi – Cinandali – Signagi – Vīnogu ražas novākšanas svētki Rtveli Kahetijā (par papildus samaksu: 75 €). Mēs dodamies uz Gruzijas vīna reģionu Kahetiju! No sākuma mūs gaida aptuveni 100 km garš ļoti ainavisks ceļš. Pa ceļam gids pastāstīs par galvenajiem apskates objektiem Kahetijā. Dodamies uz Telavi. Pilsēta Telavi, kur, kā zināms, dzīvo Mimino, ir slavena ar saviem vīniem, Kahetijas kolorītu un skaisto arhitektūru. Tālāk dodamies uz Cinandali. Cinandali – slavens gruzīnu vīns un ciematiņš Kahetijā ar tādu pašu nosaukumu – tas ir viens no gruzīnu vīndarītavu centriem. Šeit jūs varēsiet apmeklēt skaisto Cinandali muižu, pastaigāt pa pils parku un paši pārliecināties par to, kā dzīvojuši gruzīnu aristokrāti. Labāko vīnu degustācija Marani (vīna pagrabu) apmeklējums. Sens vīna pagrabs, kuru atjaunoja dvīņu brāļi Gija un Gela Gamtkiculašvili. Tas artodas vēsturiskā ciematā Napareuli. “Marani” teritorija iekļauj sevī aizvērta tipa vīna pagrabu, telpu, kur vīns “noveco”, telpu, kur vīns tiek saliets pudelēs, atvērta tipa pagrabu un “Zavodi”, kas paredzēts šņabja gatavošanai. Rtveli! Jūs piedalīsieties nacionālajos vīnogu ražas novākšanas svētkos Rtveli. Paši ar savām rokām Jūs varēsiet lasīt vīnogas, liekot tās grozos, kas novietoti koka ratos un pēc tam ar kājām stampāt salasītās vīnogas! Jūs varēsiet nobaudīt tik daudz vīnogu šķirņu, cik vēlēsieties! Jūs gaida visas gruzīnu delikatesi uzreiz: šašliks, hinkali, lobio, hačapuri, čurčela, hašlama, siers, zaļumi, daudz augļu, vīnogas un utt. “Rtveli” – tie ir smiekli, joki un milzum daudz pozitīvu emociju! Tālāk dosimies Signagi pilsētas izpētē, ļaujot tai mūs iemānīt savu šauro, mājīgo ieliņu labirintos. Maza, bet žilbinoši skaista, Signagi slejas pakalna virsotnē, paverot pasakainu skatu pāri Alazani ielejai. Labos laika apstākļos tālumā pat var redzēt vareno Kazbeku. Pilsētai ir 23 torņi un 6 vārti, un to apjož 18. gadsimtā būvēts mūris, kas aicina, lai pa to dotos pastaigā. Atgriešanās Tbilisi. Atpūta un nakts viesnīcā. 


7 diena: 19.10.17. (ceturdiena). Transfērs uz lidostu plkst. 02:00. 

Izlidošana plkst. 04:40* - avio pārlidojums Tbilisi-Rīga. Plkst. 07:15* ierašanās Rīgā.

Standarta samaksas kārtība (ja nav paredzēti speciālie akcijas nosacījumi): 

• Avansa iemaksa, piesakoties ceļojumam un slēdzot līgumu, 30% no ceļojuma summas. 

• Atlikusīsumma jāsamaksā ne vēlāk kā 30 dienas pirms ceļojuma sākuma. 


Ceļojuma cenā ietilpst: 

- Lidojums:Rīga - Tbilisi- Rīga (avio kompānija - airBaltic); 

- Rokas bagāža (max svars 8 kg, max izmērs 55x40x20 сm), nododāmā bagāža: 1 soma (max svars 20 kg, 100х50х80 cm); -

 Nakšņošana divvietīgā numurā: 

- 6 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Tbilisi; 

- Profesionāla krievvalodīgā gida pakalpojumi

 - Transporta apkalpošana; 

- Gruzīnu viesmīlība; -

 

Ekskursiju programma, brokastis - saskaņā ar programmu, izņemot par papildus samaksu. 


Papildus izdevumi:

- Piemaksa par single numuriņu - 210 €;

 - Veselības medicīniskā apdrošināšana ceļojumā laikā - 10 €; -

 2 diena: Mana mīļā Tbilisi- 20 €; 

- 4 diena: Mcheta – Džvari klosteris – Upliscihe - 35 €; 

- 5 diena: Majestātiskie kalni – Kazbegi- 45 €; 

- 6 diena: Telavi – Cinandali – Signagi – Vīnogu ražas novākšanas svētkiRtveli Kahetijā - 75 €; - 


Degustācija un ieejas biļetes muzejos un ekskursiju objektos - 50 € 

- Ekskursiju pakete (2-4-5-6 diena + ieejas biļete + degustācija) - 225 €. ***


Pakete ar papildus ekskursijām ir jārezervē un jāapmaksā ne vēlāk kā 20 dienas līdz izbraukšanai. 


*Ceļojuma cena, ja klients neņem ekskursiju paketi: 875 € 

- Sēra pirtis par numuriņu 2-3 cilvēkiem: no 25 €; - Pīlings un viegla masāža sēra pirtīs 1 cilvēkam: 5 €;

 - Nacionālā šova programma ar vakariņām gruzīnu restorānā “Dzirnavas” Tbilisi: 30 € Informācija ceļotājiem: 

- Ieceļošanai Gruzijā uz laiku ne vairāk kā 90 dienas (katras 180 dienas), vīza nav vajadzīga. - Valūta: lari. 1 € ~ 2.6 GEL

 - Veikali ir atvērti no 09:00 – 19:00, lielveikalistrādā visu diennakti.

 Tirdziņistrādā no 06:00/07:00 līdz 16:00/18:00 bez brīvdienām. 

Aktīvāka pārdošana notiek agrajās rīta stundās. -


 Iesakām atvest: vīnu, čaču, saldumus, īstu gruzīnu sieru suluguni, garšvielas, vīna ragu, tradiconālo apģērbu, izvēlēto gardumu receptes. Dokumentu saņemšanas veids - elektroniskās biļetes + vaučeris. 3/5 dienas pirms ceļojuma sākuma/izlidošanas uz e-pastu tiks nosūtīts rezervācijas apstiprinājums aviobiļete ar biļešu numuriem, kas arī būs elektroniskās biļetes + vaučeris. Rezervācijas apstiprinājums jāuzrāda reģistrējoties uz reisu. 

*Tūroperators ir tiesīgs mainīt ceļojuma programmas secību