Par valsti

 ITĀLIJA - SAPŅU ZEME

 

Mūžam pievilcīgā zeme. Itālija – klasiska, visā pasaulē neparasti populāra tūrisma zeme. Viņus atvilina neskaitāmie ievērojamie vēstures un kultūras pieminekļi, patīkamais klimats, daudzveidīgās ainavas, skaistās pludmales, dzidrais jūras ūdens, prestīžie kūrorti, lieliskā virtuve, kā arī pašu itāļu dzīvesprieks un viesmīlība. Te valda draudzīga un līksma gaisotne, kas tā vien aicina izbaudīt visu, ko vien dzīve var piedāvāt.

 

Itālija spēj savaldzināt, lai arī kur jūs atrastos – tās zeltanajās pludmalēs, muzejos un dievnamos, modes salonos un omulīgajos restorānos. 

 

Itālija – klasiska tūrisma valsts, ārkārtīgi populāra visā pasaulē. Senlaicīgas, brīnišķīgas pilsētas ar neatkārtojamiem mākslas pieminekļiem un dārgumiem, patīkams klimats un lieliska daba ir atnesusi valstij vispārēju slavu. Šeit piedāvā atpūtu visām gaumēm. Šīs valsts brīnišķīgās un daudzveidīgās dabas ainavas, plašās pludmales, neskaitāmie kultūras pieminekļi atkal un atkal apbur tūristus.

Romai ir gandrīz trīs tūkstošus gadus ilga vēsture, un tādēļ pilsēta tiek dēvēta par „mūžīgo pilsētu”. Romas slavu veido nenovērtējami kultūras un mākslas šedevri. Tostarp Kolizejs, Forums, Konstantīna Triumfa arka, Tibras krastmalas, Venēcijas laukuma arhitektūra u.c.

Esot Romā diezin vai kāds atteiksies Vatikāna – vismazākās, taču pasaules visbagātākās valsts – apskates. Vatikāna galvenā ievērojamākā vieta ir Sv.Pētera bazilika – lielākā un svarīgāka katoļu katedrāle pasaulē.

Florence – Toskānas galvaspilsēta – savā pieminekļu bagātībā un diženumā neatpaliek no Romas. Šeit ir dzimuši, dzīvojuši un radījuši tādi ģeniāli florencieši kā Dante Aligjeri (viņa māja, starp citu, ir saglabājusies līdz mūsu dienām), Mikelandželo Buonarotti, Botičelli, Rafaēls. Šeit spīdēja lieliskie Mediči. Šie vārdi vienmēr vilinās tūristus no visas pasaules. Ja ir iespējams nedaudz aizkavēties Toskānas zemē, tad Jūs gaida lieliskā Piza ar tās Brīnumu laukumu, Sjēna, Lukka.

Venēcija – visromantiskākā pilsēta pasaulē. Tā ir uzcelta uz 100 salām, kas savienotas ar 400 tiltiņiem. Milānas slavu veido Domes katedrāles smailes, Eiropas gotikas šedevrs, un opera La Scala.

Itālijas dienvidu pērle ir Neapole. Tā iesūkusi sevī dažādas valodas un kultūras un ir izveidojusi savu neatkārtojamo Neapoles stilu.

Ja esat dienvidos, protams, nevarat laist garām iespēju apmeklēt Pompeju – antīku pilsētu, kuru 78.gadā pārklāja Vezuva izvirduma lava.

  

Kūrorti:

 

Abruco – eiropas zaļā oāze, viens no viszaļākajiem reģioniem Eiropā. Abruco ir tūrisma, atpūtas, izklaides, mākslas un kultūras centrs. Te katrs stūrītis ir neatkārtojams, un katram akmenim ir sava vēsturiskā vērtība.

 

Rimini – tā ir ideāla vieta katram, kam patīk sauļoties un peldēties – vairāk kā 15 km gara pludmale ar maigām smiltīm, mierīga jūra un nevainojams klimats. Tā ir mūzikas un mākslas pilsēta, kas iemūžināta Frederiko Fellinī filmās. Šeit atrodas visā Eiropā zināmas diskotēkas, nakstklubi un krogi. Lieliski piemērota vieta atpūtai ar bērniem – Delfinārijs un 3 interesanti atrakciju un izklaides parki, kuros gan bērni, gan pieaugušie var pavadīt neaizmirstamus brīžus.

Rimini ir vārti uz Itāliju, tas ir sinonīms itāļu viesmīlībai un laipnībai. Reisi uz šo pilsētu notiek cauru gadu. Tā ir piekrastes pulsējošā sirds ar savu vēsturi un kultūru. Apdzīvota vieta ar nosaukumu Arminium dibināta 268.g.p.m.ē. Imperatora Tiberija tilts, imperatora Augusta Triumfālie vārti, Malatestas dievnams, Trīs mocekļu laukums (bijušais Romas forums) – diženi laikmeta liecinieki, kad Rimini bija romiešu pilsēta. Rimini ir dižā Frederiko Felīni dzimtene.

Adrijas jūras piekrastē Jums nebūs laika garlaikoties. Iestājoties vakaram, kūrortu pilsētu ieliņas un laukumi pārvēršas par vienu lielu teātra skatuvi, kur Jūs varat sajust sevi kā vienu no viņiem. Kavura un Malatestas laukumos tiek organizēti krāsaini tirdziņi. Par modernāko un elegantāko salonu un tikšanās vietu tiek uzskatīta centrālā aleja Ričone - Viale Čekarini, kas bruģēta ar kaltiem kvarca akmeņiem, baltām un rozā marmora plāksnēm. Elegantuma atmosfēru izceļ daudzās bodītes, veikaliņi, pazīstamu itāļu dizaineru izstrādājumu veikali. Piekraste ir burtiski pārpildīta ar diskotēkām, deju zālēm, naktsklubiem.

Nevienā no Itālijas kūrortiem Jūs neatradīsiet tik daudz brīvā laika pavadīšanas iespēju un tik daudzas izklaides kā Rimini. Vairāk nekā 300 piekrastes viesnīcas apmierinās pat visprasīgāko klientu vēlmes.

 

Sicīlija – samērā nedārgs kūrorts, kurš no tā laika, kad parādījās filma „Krusttēvs”, veiksmīgi uztur „vismafiozākkās” Itālijas vietas reputāciju. Reta restorāna vai bāra nosaukums te nav saistīts ar pazīstamo triloģiju. Ar šo Sicīlijas „kriminālums” arī aprobežojas: atpūta šeit ir droša un jautra.

Vislielākās „tusēšanās” pilsēta Sicīlijā ir Taormina. Bet Agridžento, Sirakūzās un Kataņjā atpūsties ir tikpat jautri, taču mierīgāk, tāpēc tās ir lieliski piemērotas ģimenes atpūtai.

Jūra Sicīlijā ir tīra, mierīga un silta. Smilšu pludmales ir dienvidu piekrastē, bet ziemeļu piekrastē reizēm ir smilšu un oļu vai akmeņainas pludmales.

Sicīlijā ir kluba tipa viesnīcas: tās parasti piedāvā pilnu pansiju. Kopumā Sicīlijas viesnīcās ļoti labi ēdina, ir pieejami daudzi jūras produkti. Sicīlija vispār ir slavena ar savu virtuvi. Sicīlijas kulinārijas mākslai jau ir tūkstošgadu vēsture. Praktiski visiem vietējiem ēdieniem ir komponenti, kas papildināti no ārpuses: grieķu, latīņu, arābu-normāņu, franču un pat spāņu izcelsmes. Sicīlieši ir guvuši panākumus saldējumu sagatavošanā ar arbūza, pistāciju, jasmīnu, kanēļa un mandeļu piedevām. Visā pasaulē ir pazīstami augstas kvalitātes Sicīlijas vīni – dižciltīgi, rūgteni un stipri („Marsala”, „Regaleali”, „Moskato”, „Faro-di-Mesina” un citi).

 

Amalfitano – dievišķā pludmale.Tā jau vairākus gadsimtus dēvē šo 40 km garo piekrasti. Klinšu kalni burtiski izaug no Tirēnu jūras zilganajiem ūdeņiem. Kalnu nogāzēs izvietojušās terases ar citrusu birzēm un vīnogu dārziem, kas rotā vienu no Itālijas slavenākajiem ceļiem, pie kura satiekas ūdens, kalni un senie tempļi. Amfitano lepnums ir ne tikai jūra un daba, bet arī daudzie svētki. 

 

Kūrorts Bibione ir viens no prestižākajiem Adrijas ziemeļu daļas kūrortiem, ko mūsu pilsoņi pagaidām nav pārāk apguvuši. Pateicoties lieliskām smilšu pludmalēm un plakanam jūras dibena reljefam tā ir ideāla atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem. Bibione atrodas starp Lido di Jesolo un Linjano, apmēram starp Triestu un Venēciju, kas ļauj organizēt īsus transfērus no šo pilsētu lidostām, kā arī bagātu ekskursiju programmu, kuras pamatā vienmēr ir atrodamas ekskursijas uz Venēciju, Veronu, Paduju, Triestu un Dolomītu kalniem.

Bibionē ir labi attīstīta tūrisma infrastruktūra, daudz veikalu, restorānu, bāru. Var teikt, ka kūrorts Bibione dabas ainavu un tūrisma infrastruktūras ziņā ir līdzīgs kaimiņos esoљajiem Linjano un Lido di Jesolo.

 

 

Cenā ietilpst:

 

aviolidojums

sagaidīšana lidostā

transfērs lidosta – viesnīca – lidosta

dzīvošana viesnīcā ar norādīto ēdināšanu (viesnīcu izvēle pēc kataloga)

krievu valodā runājošs pārstāvis 

 

Papildus izdevumi:

 

Apdrošināsanas polise (sākot no USD 10).

Ekskursijas par papildus samaksu :

Kapri (sākot no 45 USD), Roma (sākot no 40 USD), Abruco nacionālais parks (30 USD), Tremiti salas (40 USD), pa vīnu ceļu (25 USD), Neapole – Pompeja – Vezuvs (sākot no 30 USD), Mirabilandia (USD 25), Akvaparks (USD 25), Itālija miniatūrā (USD 12), Venēcija (USD 60), Florence (USD 55), San Marino republika ( USD 15). 

 

Avioreisi: Regulāri reisi (katru nedēļu), kas paredzēti 7,14 dienām. 

 

 

Individuālie avioceļojumi jebkurā laika uz jebkuru Jtālijas kurortu. 

 

Kūrorts Bibione– populārs tūrisma centrs, kurš atrodas netālu no Venēcijas centra. Šeit ir liela, skaista, 8 km gara pludmale. 

 

Ar mašīnu:

Individuālās tūres ar savu automašīnu, dzīvošana apartamentos (izvēle pēc kataloga) – cena sākot no EUR 50.

 

Vidējā gaisa un ūdens temperatūra diennaktī:

mēnesis

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Gaiss t°

14

16

17

19

24

26

28

29

26

21

16

14

Ūdens t°

13

12

12

14

16

20

24

24

21

19

16

14

P.S. cenas uzrādītas aptuveni, var būt izmaiņas !