Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8
9
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

Izbaudi Aukštaitiju !Cena: € 95

 

 

2020. gada 18.-19. jūlijā, sestdien svētdien
2 burvīgas vasaras dienas Lietuvā!
Kopā ~ 720 km

Izbaudi Aukštaitiju ! Gleznaini etnomiestiņi, ezeri, pilskalni, torņi – elpu aizraujošu skatu baudītājiem! Pikniks ar muzicēšanu un augštaiču ēdieniem

1.diena, 18.07.2020., sestdiena
Pl. 7:20 pulcēšanās, pl. 7:30 izbraucam no Aspazijas bulvāra 5, Rīgā.
Biržos WC / kafijas pauze.
 
Labanoras etnogrāfiskais ciematiņš – koka arhitektūras pērle Augštaitijā!
Labanoras reģionālais parks dibināts 1992.g, aizņem 553 ha un ir lielākais reģionālais parks valstī. Parkā ir ~70 ezeru, ~80% teritorijas aizņem meži. Te atrodas visvairāk balto stārķu ligzdošanas vietu Eiropā! Parkā ir arī arheoloģiskas, arhitektūras, etnogrāfiskas un vēsturiskas vērtības. Tāds ir arī Labanoras ciems. Apmeklēsim reģionālā parka centru, apskatīsim Labanoras koka baznīcu un nelielām, krāšņām mājiņām greznoto ciematiņu… Maksa – 1 €/pers.
 
Ezeru zvejniecība – sena Augšatijas ļaužu nodarbošanās. Iepazīsim unikālu muzeju, kurā viss, kas saistīts ar zveju ezeros: sākot ar vissenākajiem zvejniecības rīkiem, kuri tika izmantoti 14.gs.b. līdz retākajām, ezeros dzīvojošajām zivīm… Senākais eksponāts – iespaidīgs 4 m garš vienkocis, kas izgrebts no bieza koka stumbra (15.gs.). Ideja izveidot Zvejniecības muzeju 1988.g. dzima vēstures skolotājai Virginijai Mackonienei, kura kopā ar skolēniem attālākos ciemos vāca eksponātus un izveidoja muzeju. Pagalmu rotā lietuviešu tradicionālās koka skulptūras, veltītas vēžošanai, zvejai un Mindūnu novada dabai.
 
Blakus ēkā atrodas Antana Truskauska medību un dabas kolekcija. Šeit ieraudzīsim trofejas, kuras pārvestas no medībām četros kontinentos - Kanādā nošautais ziemeļbriedis un lauva no Tanzānijas, garna no Argentīnas, Sibīrijā nomedīts sudraba āzis un lācis.
Turpat atrodas Amatnieku centrs, kurā var iegādāties amatnieku darbus un suvenīrus. Ekskursija abās ekspozīcijās kopā ar vietējo gidu – 5 €/pieaug., 3 €/skolēniem, pensionāriem.
 
Lustīgs pikniks ar muzicēšanu! Pusdienās baudīsim Mindūnu saimnieces gatavoto aromātisko un ļoti gardo sama – dārzeņu sautējumu un desertā – Mindūnu ciema saldo pīrāgu ar tēju/kafiju. Maksa – 8 €/pers.
 
Pēc pusdienām dosimies „iekarot” Mindūnu skatu torni, kur mūs gaidīs 214 pakāpienu izaicinājums! Serpentīna kāpnes ir platas, aprīkotas ar ērtām margām, tādēļ soli pa solim un sasniegsim virsotni. Skatu laukumā sajutīsimies kā stāvot uz 12 stāvu mājas jumta! 36 m augstais Labanoras Reģionālā parka skatu tornis ir viens no augstākajiem skatu torņiem Lietuvā. Siesarša, Baltais un Melnais Lakaju ezeri ar salām un pussalām, un koku pavasarīgais zaļums no gandrīz „putna lidojuma”! Ļausimies iespaidīgajai panorāmai!
 
Neatkārtojama skaistuma ieskautā Asvejas ezera pussalā atrodas pilskalns, uz kura pagātnē slējās nozīmīgā Dubiņģu pils. Asvejas ezers, kas stiepjas ~30 km garumā, izceļas ar izteiktiem līčiem un mežiem apaugušiem, pauguru ieskautiem krastiem, kuri spoguļojas dzidrajā ūdenī.
Dubiņģu pils zināma jau no 14.gs. 1.p. Tā no ziemeļiem aizsargāja Viļņu no Livonijas ordeņa uzbrukumiem. 15.gs. pats Vītauts Dižais parūpējās par jaunas mūra pils būvniecību.
Vēlāk tā nokļuva vienas no slavenākajām Lietuvas dižciltīgo dzimtu rokās – Radviliem. Pilī 5 mēn. esot pavadījusi skaistā Barbara Radvilaite. Pils bijusi līdzīga citām tā laika Radvilu pilīm Nesvižā, Viļņā, Ķēdaiņos. Šobrīd pils drupās redzami interesantā veidā atsegti pils pagrabi un atrastie reti interesantie atradumi: Vītauta laiku kaula šaha figūriņa, 17.gs. stikla glāze bez kājiņas.
Uz ceļa, kas ved uz pilskalnu, pāri ezeram ierīkotais inženierzinātnes piemineklis – 1934.g. ar tā laika prezidenta Antana Smetona rūpēm uzceltais Dubiņģu tilts.

Iepazīsim Asvejas reģionālā parka pērli - Asvejas ezera apkārtni, parka apmeklētāju centra interaktīvo ekspozīciju un izzināsim Dubiņģu pils noslēpumus, apskatīsim vērtīgo arheoloģisko ekspozīciju un uzzināsim Radvilu dzimtas stāstus… Ekskursija un ekspozīcijas apskate pilsdrupās un Dubiņģu parka apmeklētāju centrā ar vietējo gidu – 3 €/pieaug.; 2 €/pensionāriem, skolēniem.
 
Molēta - ezeru zemes miera osta! Pirmoreiz minēta kā Viļņas bīskapa privātīpašums, bet mūsdienās ir populāra kūrortpilsēta Viļņas iedzīvotājiem. Pastovja ezera krastā izveidots Molētu skulptūru parks un pilsētas pludmale. Parkā zem klajas debess eksponēti darbi no koka, melnā, pelēkā un brūnā granīta, ko radījuši skulptori‑arhitekti no dažādām pasaules valstīm. Ezera krastā atrodas interesantas dizaina skatu laukums un piestātne laivām. Molētiešu un pilsētas viesu iemīļotais parks tika atjaunots 2014.g., un kļuvis iecienīts arī pilsētas viesiem, bet 2019.g. pastaigu promenāde pagarināta, ļaujot baudīt šarmanto kūrortpilsētiņu!
Iespēja ieturēt vakariņas kādā krodziņā Moletā!
Pārbrauciens līdz Utenai, nakts viesnīcā Angelas.
 
2.diena, 19.07.2020., svētdiena
Brokastis viesnīcā, izbraukšana ~ plkst. 8.30.

Šilinišku skatu tornis - pirmais skatu laukums Lietuvā, kas ierīkots uz mobilā telekomunikāciju antenas torņa 2004.g.! Sagatavojies izaicinājumam! Skatu laukums ierīkots 30,50 m augstumā, bet torņa augstums kopā sasniedz 60 m. Augšā mūs sagaidīs Ūkojas, Pakasa un Sravinaiča ezera burvīgie skati un šalcošie meži…

Aukštaitijas pilskalni - Ginūču pilskalns un Papilikalnis atrodas starp Linkmenas un Ūkojas ezeru. Lai gan tagad tas ir apaudzis ar mežu, uzreiz redzams, ka tas ir viens no diženākajiem un iespaidīgākajiem pilskalniem Lietuvā. Patiesībā tas ir divu pilskalnu komplekss, ko atdala neliela grava. Pilskalnos kāpsim pa koka trepēm 175 m augstajā Ladakalnī! Šajā ledāja veidotajā paugurā sensenos laikos lietuviešu senči pielūguši dabas māti Ladu, bet tagad no augšas var redzēt 6 vizošus ezerus – Ūkojs, Linkmens, Pakass, Aseks, Alksnaitis un Alksns.

Pa ceļam uz Palūši, sastapsim burvīgu metāla vīru, 3 m garu, stipru un muskuļotu, kurš stumj milzīgu akmeni! No skatu laukuma paveras jauks skats uz Lūša ezeru.
 
Aukštaitijas ūdenstūrisma “galvaspilsēta” – Palūše! Mežu un ezeru ieskautais miestiņš lepojas ar senām ūdenstūrisma tradīcijām, koka arhitektūru un unikālu baznīca, kas uzbūvēta bez dzelzs naglām un izmantojot tikai cirvi! Blakus tai atrodas vienīgais Lietuvā 8-stūru zvanu tornis, kas atgādina seno koka piļu novērošanas torņi. Lūša ezera krastā izveidota laivu un jahtiņu piestātne, iekārtota pludmales zona. Iespēja nopeldēties ezerā!

SALAKAS mūsdienās ir pavisam mazs miests, kas reiz atradies galvenā Viļņas – Rīgas tirdzniecības ceļa malā. Tādēļ Salakas attīstījās kā tirdzniecības pilsēta. Nozīmīgu vietu Salakā ieņēmusi ebreju kopiena. Salakas centrā slejas majestātiskā Vissvētākās Jaunavas Marijas Sāpju baznīca (18.gs.) un Vitautam Dižajam veltītais Neatkarības piemineklis.

Te atrodas Gražutes reģionāļā parka apmeklētāju centrs, kur ir ierīkota moderna ekspozīcija par dabas un kultūras mantojumu, parka ainavu un bioloģisko daudzveidību, kura pārsteidz pat pieredzējušus ceļotājus. Apmeklētāju centrā izvietota arī kāda neparasta privātkolekcija - Vidas Žilinskienes „Jūras muzejs”! Tajā ir unikāla, 30 g. laikā sakrāta jūras iemītnieku, krāsaino koraļļu, gliemežvāku, suvenīru un fosiliju kolekcija, kopā > 2000 eksponāti. Tie, kuri ir noilgojušies pēc jūras, varēs to sadzirdēt šalcošajās gliemežnīcās. Maksa – 3 €/pers.; 2 €/pers.
Pusdienās Deguču krodziņā baudīsim ko lietuvisku, augštaičiem raksturīgu: aukstā zupa aukštaiču gaumē; aukštaiču pankūkas ar gaļu vai biezpienu; gira - no 6 €/pers.
 
Dosimies ciemos pie kokgriezēja Gedimina Kaira. Meistars stāstīs un demonstrēs, kā koks tiek grebts, pulēts, slīpēts… Kādus rakstus veido dažādas koksnes, kā izvēlēties koku utt.
Savus izstrādājumus – dažāda lieluma karotes ievārījuma maisīšanai, sviesta naži, dārzeņu, maizes, gaļas u.c. griešanas dēlīšus, mīklas rullīšus, ar dažādiem rakstiem rotātās vārpstas un spieķus, kā arī interesantas maskas tautas mākslinieks pārdod gadatirgos. Arī mums būs iespēja iegādāties kādu lietderīgu un skaistu lietu.

Šeiminišķu atsegums ar konglomerāta klinti
Ja vēlies izjust klinšu majestātiskumu, nav jādodas uz svešām zemēm, to var redzēt arī Lietuvā. Netālu no Utenas atrodas Šeiminišķu atsegums ar konglomerāta klinti, kas tiešām pārsteidz.
Tāpēc – ievelkam elpu un dodamies augšup. Tur tiksim apbalvoti ar lielisku skatu – redzēsiet klintis no augšas, plašu atseguma ainavu.
1992.g. Šeiminišķu atsegums ar konglomerāta klinti tika pasludināts par valsts nozīmes ģeoloģisko dabas pieminekli. No 2002.g. tas ir valsts aizsargājams dabas mantojuma objekts.
Šo fantastisko veidojumu deldē spēcīgie vēji un lietus, pamazām izskalojot klints akmentiņus…
 
Mājupceļš, atgriešanās Rīgā ap pl. 20:00.
 
Cena: 95 €
 
Cenā iekļauts: tūristu klases autobusa (atbilstoša grupas lielumam) izmaksas, gida – grupas vadītāja pakalpojumi, ceļa nodokļi LT, viena vieta viesnīcā (divvietīgā numurā) un otrās dienas brokastis.

 

Cenā nav iekļauts: apmeklējumu maksas, ēdināšanas izdevumi.

Svarīgi! Katram ceļotājam izbraukšanai no valsts nepieciešama derīga pase vai ID karte.
Piemaksa pa vienvietīgu numuru: 10 EUR
 
 18.-19.07. IZBAUDI AUKŠTAITIJU! Gleznaini etnomiestiņi, ezeri, pilskalni, torņi – elpu aizraujošu skatu baudītājiem! Pikniks ar muzicēšanu un augštaiču ēdieniem!

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.