Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17
18
19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kā mūs atrast

Pērses iela 9/11, Rīga filiāle: Pragas iela 2, Rīga (karte)

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

Kūrorta apraksts 

 

Viss tas ir Kuba – īsta Karību jūras pērle!

 

Kuba ir patiesa paradīze tūristiem. Atpūta Kubā nozīmē brīnišķīgas pludmales ar kristāldzidru zilganu ūdenī un baltām smiltīm, korāļu rifiem un sēkļiem zvejošanai, daudzveidīgo eksotisko floru un faunu. Kuba - labvēlīgi noskaņoti un viesmīlīgi kubieši, kā arī neparastā salas vēsture. Tūristi, kas kaut vienu vienīgo reizi ir bijuši Kubā, apgalvo, ka pāris dienas atpūšoties šajā valstī rodas sajūta, ka jūs esat nokļuvis paradīzes nostūrī, kur nav ne problēmas, ne rūpes, ne nepatikšanas.

 

Galvaspilsēta: Havana.

 

Ģeogrāfija: Kuba ir pasaules septītā lielākā sala un vislielākā sala Antiļu salu grupā. Tās krastus apskalo Meksikas jūras līcis, Atlantijas okeāns un Karību jūra. Salas garums no rietumiem uz dienvidiem sastāda 1200 km. Ziemeļos tuvākās Kubai teritorijas ir Kivesta (ASV), ko atdala no salas 180 km platais Floridas jūras šaurums, un Bahamu salas – vēl viens arhipelāgs, kas atrodas dažu desmitu kilometru attālumā un nodalīts ar Veco Bahamu jūras šaurumu. Austrumos 77 km attālumā atrodas Haiti salas piekraste, kurā izvietojusies Dominikāna. 140 km uz dienvidiem – Jamaikas sala, ko no Kubas atdala Kolumba jūras šaurums. Rietumpusē aiz Jukatanas jūras šauruma 210 km attālumā atrodas Jukatanas pussala, Meksika. Kubas arhipelāgs atrodas Vēža tropā, kas veido planētas subtropiskās zonas robežlīniju. Pēc savas vēstures, kultūras, valodas un parašām Kuba pieder pie Latīņamerikas un Karību jūras baseina valstīm.

 

Klimats: Kuba atrodas zemeslodes tropiskajā joslā. Gaisa vidējā temperatūra no oktobra līdz marta mēnesim ir +28 ÷ +32˚C, bet no aprīļa līdz septembrim +35 ÷ +37˚C. Ūdens temperatūra, attiecīgi, oktobrī – martā ir +24 ÷ +25˚C, bet aprīlī – septembrī +27 ÷ +29˚C. Lietus sezona uz Kubas krīt uz marta-aprīļa periodu un oktobrī – novembrī, tiesa gan tropiskā lietusgāze ilgst 5-10 minūtes un pēc divām stundām zem svelmainās saules viss atkal kļūst sauss.

 

Iedzīvotāji: ap 11.4 miljoniem cilvēku. Iedzīvotāju lielākā daļa (ap 2/3) ir Spānijas ieceļotāju pēcteči, pārējie: nēģeri, mulati, metīsi, uz salas ir arī pietiekoši iespaidīga ķīniešu kolonija.

 

Valoda: oficiālā valsts valoda – spāņu. Kūrvietās plaši lieto angļu, vācu, itāļu valodas. Reliģija: vairums ticīgo ir katoļi un „santerijas” piekritēji – sintēkrisks kults, balstīts uz afrikāņu pagāniskām ticībām, kas sajaucās ar dažu kristīgo svēto kultu.

 

Valūta: naudas vienība – kubiešu peso, kas sastāv no 100 sentavo. Tūristiem jānorēķinās tikai ar ASV dolāriem, tāpēc ieteicams turēt sev klāt pēc iespējas vairāk sīku kupīru.

 

Transports: velosipēds. Pilsētās daudzi pārvietojas ar divriteni. Jūs varat nomāt divriteni hoteļos Capri un Riviera (1$ stundā) vai no vietējā iedzīvotāja par 1$ stundā. Atstāt divriteni bez uzraudzības uz ielas nedrīkst, labāk novietot to velosipēdu stāvvietā, samaksājot 1-2 peso. Ar visām problēmām saistībā ar velosipēdu (pārplīsusī riepa, sēdekļa pieregulēšana) griezieties nelielās darbnīcās Pocheria.

 

 Kā nokļūt Kubā: Uz Kubu izpilda lidojumus šādu aviokompāniju lidmašīnas: Aeroflot, Air France, British Airways (pārnakšņojot Londonā), Lufthansa + Condor caur Frankfurti. Lielākās lidostas Kubā ir Havana International, Varadeo International un Santjago de Kuba. Neskatoties uz daudzajām politiskām kataklizmām, ar ko tik bagāta šīs valsts vēsture, Kuba aizvien paliek viena no visaktīvāk tūristu apmeklētajām vietām Karību jūras baseinā. Simtiem tūkstošu tūristu no visām pasaules malām katru gadu atbrauc uz Kubu, kur viņus vilina siltais klimats, brīnišķīga jūra, salas bagātīgā vēsture un slavenie kubiešu cigāri un rums.

 

Ievērojamās vietas

Varadero – Kubas tūrisma centrs ar gleznainu pilsētu un daudziem pirmklasīgiem hoteļiem, klubiem un restorāniem. Skaitās par vispopulārāko kūrortu Rietumu puslodē. Atrodas Matansasa provinces ziemeļu piekrastē Ikakosas pussalā tikai divu stundu braucienā no Havanas (134 km). Dzīve te rit dienu un nakti. Dienā tūristus gaida hoteļu smilšainās pludmales, dzidrs ūdens, bet piedzīvojumu meklētājus – jūras pastaigas ar jahtām, dziļūdens zveja un ekskursijas viseksotiskākajos Kubas nostūros. Bet vakaros aicina nakts klubi, diskotēkas un restorāni, ar kuriem Varadero ir tik slavena.

 

Havana – gandrīz piecsimts gadu senā pilsēta. Spāņu koloniālās valdīšanas laiku arhitektūra šeit ir kaimiņos ar ultramodernajiem no betona un stikla veidotajiem debesskrāpjiem. Kubas galvaspilsēta ir ļoti gleznaina: vecās Havanas centrs ar koloniālā laikmeta šaurajām ieliņām atspoguļo valsts un tās galvaspilsētas vēsturi. Havanas senā centra vēsturisko pieminekļu katalogā ir iekļauti vairāk par 900 objektiem.

 

Kajo Gijermo (Cayo Guillermo) – maza un tīra saliņa, kur mīt flamingo. Šeit ir dzidra tīra jūra, plašas žilbinoši baltas pludmales un apbrīnojami skaisti saulrieti. Kajo Gijermo ir trīs pludmales, gar kurām skalojas mierīga jūra, un kuru kopējs garums ir 4 km. Starp tām sevišķi interesanta ir gleznainā pludmale Plaja Pilar. Salā ir visaugstākās kāpas Karību jūras baseinā, kuru augstums sasniedz 15 km.

 

Kajokoko (Cayo Coco) – ceturtā lieluma ziņā Kubas sala (tās platība ir 364 kvadrātkilometri). Atrodas iepretim ziemeļu piekrastes provincei Sjego-de-Avila 830 km uz austrumiem no Kubas, ar kuru to savieno 20 kilometrus garš ceļš, kas izbūvēts pāri jūrai uz dambja. Šeit ir bagātīga un praktiski cilvēka neskarta daba. Kajokoko ir rūpīgi sargājams dabas rezervāts. Šeit ir pāri par 26km pludmales, tostarp piekrastes izlocītās līnijas aizsargātās La-Haula, Los-Flamenkos un Las-Kolorados, kas ideāli piemērotas ūdens tūrismam. Kajolargo (Cayo Largo) izvietojusies vairāk uz dienvidiem, tik pat kā Kubas arhipelāga centrā. Visa tās dienvidu piekraste veido plašu pludmali 38 km garumā, pārklātu ar smalkām baltām smiltīm, kuras iegrimst smaragdzaļā ūdenī. Kajolargo atrodas fantastisks korāļu rifs, brīnumainā „Iguānu sala”, unikāls jūras faunas rezervāts. Šis kūrorts ir īsta paradīze zemūdens peldēšanas cienītājiem.

 

Veikali: suvenīru veidā no Kubas var atvest melnos korāļus un no tiem darinātās rotaslietas, izstrādājumus no bruņurupuča bruņām (sevišķi populāras ir rokassprādzes un matu sprādzes). Neaizmirstiet nopirkt pāris pudelītes slavenā kubiešu ruma un īstos kubiešu cigārus. Pērkot izstrādājumus no krokodilādas, pieprasiet pārdevējam licenci izvešanai, citādi šo suvenīru aizturēs muitas kontroles dienests. Laba dāvana no Kubas būs arī „tumbadors” vai „bongo” – sitamie mūzikas instrumenti, ar kuriem atskaņo afrikāņu melodijas. Vēl viena laba dāvana – „guajabera”: krekls, ko tropiskajās zemēs valkā oficiālās personas. Un, protams, nevar atstāt bez uzmanības cigārus un rumu. Lai nopirktu labus cigārus vai iepazīties ar to izgatavošanu, var apmeklēt Real Fabrica de Tobacco Partagas (c.Industria, 524). Veikalā fabrikas pirmajā stāvā pārdod visu veidu kubiešu cigārus. Visdārkākās ir Cohiba Lanceros (230$ par 5 gab.). Pārtikas produktus labā iegādāties veikalos vai supermārketos. INTUR tiendas tīkla veikalos par valūtu var nopirkt ēdienu, apģērbu, medikamentus, elektroniku un suvenīrus. Jums noteikti nāksies griezties valūtas veikalos, jo par peso var nopirkt tikai grāmatas un medikamentus.

 

Izmitināšana: Tūristi parasti dzīvo viesnīcās, bet ir arī lētāks izmitināšanās variants: tās ir privātmājas vai „particular”. Bet, pirmkārt, nākas zināt, kur un kā to izdarīt, otrkārt, kā sarunāt. Šai gadījumā jāprot kaut primitīvi runāt spāniski, jo angļu vai krievu valodu zina retais. Tādējādi, iespējams sameklēt „particular” ar visām ērtībām pilsētas centrā par 20 dolāriem diennaktī, bet jautājumu par ēdināšanu var risināt ar saimniekiem papildus, un tas maksās 3 – 5 dolārus par brokastīm un 8 - 12 dolārus par vakariņām. Viesnīcā apmešanās un uzturs maksās apmēram 1.5 – 3 reizes dārgāk.

 

Padomi

Tējasnauda: Kubā pieņemts maksāt tējasnaudu 5-15% apmērā no pakalpojuma vērtības. Krāvējam, istabenei viesnīcā pasniedz 1 USD.

 

Tūres cena ietilpst:
- Lidojums no Rīgā

- Krieviski/angliski runājoša gida pakalpojumi 
- transfēri

- dzīvošana izvēlētajā viesnīca ar izvēlēto ēdināšanu

 

 

 

Vidējā gaisa un ūdens temperatūra:

 

mēnesis

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

gaiss t°

  +25

 +24

+23

 +25

+27

+27

+28

+28

+27

+28

+25

+23

ūdens t °

  +25      

 +24

+24

+25

+26

+27

+28

+28

+28

+25

+26

+24


 

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.