Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
11
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Kā mūs atrast

Pērses iela 9/11, Rīga filiāle: Pragas iela 2, Rīga (karte)

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

Kūrorta apraksts 

 

 Tiņas (Tignes) kūrorts – unikāla vieta tiem, kas mīl kalnus un kaislīgi aizraujas ar kalnu slēpošanu. Kur tikai skaties, visur kalni, trases un pacēlāji. Augstā kūrorta atrašanās vieta nodrošina lieliskas kvalitātes noturīgu sniega segu, tāpēc Tiņu pamatoti dēvē par slēpošanas paradīzi un mūžīgā sniega valstību.
   Tignes kalnu slēpošanas trases kopā ar blakus esošo kūrortu Val d’Isère veido vienotu slēpošanas apgabalu ar kopējo platību 10 000 ha. Tie ir leģendārie „Kilī plašumi” (Espace Killy), kas nosaukts vairākkārtēja pasaules čempiona kalnu slēpošanā un sabiedriskā darbinieka Žana Kloda Kilī vārdā.

Šos bezgalīgos sniegotos klajumus patriotiskie francūzi sauc par „pašu skaistāko slēpošanas vietu pasaulē”. 1992. gadā Olimpisko spēļu laikā Val d’Isère un Tiņā notika ātruma nobrauciena, supergiganta un frīstaila sacensības. Katru gadu decembra sākumā Val d’Isère nogāzēs notiek Pasaules čempionāta kalnu slēpošanā atlases kārtas. Savukārt Tiņa ir atzīts starptautisks frīstaila, snovborda un ārpustrašu slēpošanas centrs.

 

   Brides les Bains ir īpašs kūrorts. Tā infrastruktūra tika speciāli veidota 1992.gada ziemas olimpisko spēļu vajadzībām. Arīdzan kūrorta atrašanās vieta nav izvēlēta nejauši - tas ir izvietotojies perfektā Trīs Ieleju vietā, no kuras ~ 20 minūšu laikā ar trošu pacēlāju "Olympe" ir viegli aizsniedzami Meribela. Kurševela un Val Toransa. Atpūtniekiem ir pieejams SPA centrs ar termāliem avotiem un minerālūdens baseinu.

   Šeit tiek piedāvāts pats mūsdienīgākais ārstniecisko un kosmētisko procedūru klāsts, kā arī speciālas programmas notievēšanai. Reizi nedēļā vietējais tūrisma centrs rīko svētkus ar dzīvo mūziku, slēpotāji tiek cienāti ar karstvīnu un sieru. Tāpat kā citos kūrortos, arī šeit ir sava tirdzniecības iela ar veikaliem, restorāniem un pat kazino, kas ir vienīgais Trīs Ielejās. 

 

   Meribela (Méribel) - viens no slavenākajiem un pasaulē pazīstamākajiem slēpošanas kūrortiem, Triju Ieleju (Les Trois Vallées) sirds un 1992. gada ziemas olimpisko spēļu norises vieta. Šīs ir vislielākais Triju Ieleju kūrorts, kas sastāv no centrālās daļas, Belvederas un Motarē (Mottaret), kuri savstarpēji savienoti ar pacēlājiem un ceļiem.

Pateicoties neatkārtojamai arhitektūrai Meribelai piemīt savdabīga izsmalcinātība un šarms - Šalē no akmens un koka ar divplakņu slīpajiem jumtiem, pirmatnīgā daba un apkārtesošie kalnu ciemati piešķir neatkārtojamu kolorītu atpūtai šajā kūrortā. Pateicoties ērtai atrašanās vietai Triju Ieleju centrā, no Meribelas var viegli nokļūt līdz slēpošanas trasēm Kurševelā (Courchevel), La Tania, Les Menuires un Val Thorens, kur jūsu rīcībā ir 200 pacēlāju un trases ar 600 km kopējo garumu.

 

   Alpdjueza (Alpe d'Huez, 1860 m) ir liels pasaules līmeņa kūrorts, kas jau ir paguvis iekarot popularitāti arī Baltijas valstīs. Tas atrodas uz plaša, saulaina plato, ko ieskauj iespaidīgi Grandes Rousses un Des Écrins kalnu masīvi, kas ietver 55 virsotnes virs 3000 m – puse no visaugstākajām virsotnēm Francijā.
   Šā kūrorta raksturīgākā iezīme ir noturīgais saulainais laiks. Statistika liecina, ka šeit novērojamas vidēji 300 saulainas dienas gadā. Nogāžu orientācija uz dienvidiem nodrošina augstu saules apgaismojuma līmeni, tādēļ pat janvāra beigās šeit iespējams slēpot saules staru gaismā līdz gandrīz pieciem pēcpusdienā. Ne velti Alpdjuezu mēdz dēvēt par “L’Ile au soleil” – „saules salu”. Tajā pašā laikā tas izslavēts kā kūrorts ar lielisku sniega segumu, jo slēpošanas reģions ir izvietots ļoti augstu, turklāt visas apakšējās nogāzes aprīkotas ar sniega lielgabaliem.
   Iezīmēto trašu garuma (248 km) un platības (800 ha), kā arī pacēlāju skaita (84) ziņā Grandruses masīvs uzskatāms par vienu no lielākajiem kalnu slēpošanas reģioniem pasaulē. No pacēlāju augstākā punkta Pic Blanc (3330 m) paveras satriecošs skats uz visām Alpu virsotnēm.

 

   Kurševela (Courchevel) ir kūrorts, kas faktiski strādā tikai 100 dienas gadā, bet šajā īsajā laika periodā tas piedāvā saviem apmeklētājiem visaugstāko servisa un komforta līmeni. Kurševelas viesnīcas, no kurām divpadsmit ir izpelnījušās Francijā augstāko kategoriju 4*Luxe, visu vasaru un rudeni gatavojas ziemas sezonai, lai apmierinātu visprasīgāko klientu vēlmes. Ziemā Francijas labāko restorānu pavāri brauc strādāt uz Kurševelu, ievērojami kosmetologi, frizieri un masieri atver savus salonus, dārgos veikalos ieved pašus jaunākos pasaules zīmolu modeļus, mākslas galerijas eksponē modernu mākslinieku un dizaineru darbus. Kino un mūzikas festivāli, slēpošanas šovi un prestižas sacensības, modes skates un karnevāli notiek visu ziemu.
    Ciemati ar vienādu nosaukumu Kurševela pēc augstuma ir izvietoti četros līmeņos: 1300, 1550, 1650 un 1850 m. Visdārgākais un prestižākais ir ciemats Kurševela-1850, kuram ir pat sava lidosta VIP klientu uzņemšanai. Starp visiem ciematiem kursē bezmaksas autobusi. Bez tam, Kurševela-1300 un Kurševela-1550 katra atsevišķi ir saistīta ar Kurševelu-1850 ar trošu ceļu kabīnēm, kuras attiecīgi strādā līdz plkst. 20:00 un 19:30. Līdz katram ciematam var nobraukt ar slēpēm, un to nogāzes ir pasaulē lielākā slēpošanas reģiona „Trīs Ielejas” sastāvdaļa.
    Atšķirīga Kurševelas kalnu slēpošanas zonas pazīme ir tās komforts. Šeit pārsvarā ir plašas zilās un sarkanās trases, kuras paliek gludas līdz dienas beigām. Lēzenās zaļo trašu nogāzes Kurševelas-1850 tuvumā, ļauj pat maziem bērniem un iesācējiem pieslēpot tieši pie savas viesnīcas. Uz kalna ir daudzi restorāni ar lielām, saulainām terasēm un atpūtas krēsliem. Īpaši saulainas un plašas ir Kurševelas-1650 nogāzes. Zem sniega segas šeit ir Alpu pļavas, tāpēc uz trasēm nekad nav sastopami akmeņi. Reģions piedāvā arī lielas iespējas pieredzējušiem slēpotājiem. Melnās trases „Jean Blanc” un „Jockeys” no Lozē pārejas ir vienas no visgarākajām „Trīs Ielejās”. Lieliski ārpus trases slēpošanas nosacījumi pievelk labākos Eiropas „freeride” cienītājus uz „Columbia rideweek” sacensībām, kuras jau tradicionāli notiek Kurševelā janvāra beigās. Vienotā pacēlāju karte „Trīs Ielejas” ļauj bez ierobežojumiem un nenoņemot slēpes pārvietoties uz Meribelas, Menuīras un Valtoransas trasēm.
 
   La Plaņjas (La Plagne) kūrortā ir seši kalnu ciemati: Aime la Plagne (2100 m), Belle Plagne (2050 m), Plagne Soleil (2050 m), Plagne Bellecôte (1930 m), Plagne Centre (1970 m) un Plagne 1800 (1800 m), kuri atrodas tieši uz kalnu slēpošanas nogāzēm starp pacēlājiem un slēpošanas trasēm. Šeit tikpat kā nav ielu šī vārda parastajā izpratnē: aiz loga automašīnu vietā brauc slēpotāji un garām bez trokšņa peld gaisā trošu ceļu vagoniņi un krēsli. Šajos mini kūrortos ir viss nepieciešamais atpūtai un izklaidei: restorāni, bāri, tirdzniecības centri, bērnudārzi un slēpošanas skolas. Tajā pat laikā tie nav līdzīgi viens otram un katram ir savas īpatnības.

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.