Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Kā mūs atrast

Pērses iela 9/11, Rīga filiāle: Pragas iela 2, Rīga (karte)

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

Kūrorta apraksts 

 

Cellamzē

Cellamzē tiek slavēta par tās labi sakoptajām kalnu slēpošanas trasēm, kuru kopgarums sasniedz 77 km. Turklāt vairums no trasēm ierīkotas tā, lai slēpotāji viens otram netraucētu. Trases kalnu nogāzēs galvenokārt paredzētas slēpotājiem ar vidēja sagatavotības līmeņa slēpošanas prasmēm (27 km «zilo» trašu).


 

Taču piemērotas trases kūrortā atradīs arī iesācēji (25 km) un profesionāļi (25 km). Distanču slēpošanas cienītājiem ierīkotas labas un garas trases 40 km kopgarumā. Un vēl – Cellamzē ir radīti teicami apstākļi iesācājiem-snovbordistiem.


 

Kūrortā veiksmīgi izplānota ir arī pacēlāju sistēma (pavisam ~ 30 pacēlāji). Viens atrodas pašā Šutdorfas centrā, blakus nozīmīgākajām viesnīcām; otrs – praktiski tieši pie Cellamzē gājēju zonas, bet trešais, Šmittenhē funikulieris, kam ir arī vislielākā slēpotāju ietilpība, atrodas 5-7 minūšu brauciena attālumā no centra.


Kapruna

Kopā ar netālo Cellamzē šis kūrorts ietilpst t.s. Eiropas sporta reģionā un piedāvā plašas iespējas nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Kalnu slēpošanas infrastruktūra sevī ietver vairāk nekā 40 km labi koptu trašu un aptuveni 20 pacēlājus.


 

Netālu no Kaprunas atrodas daudziem slēpotājiem labi Kicšteinhorna ledājs (3203 m), kura apkaimē slēpošana iespējama visa gada garumā. Tur ir daudzas plašas un garas trases, kas piemērotas iesācējiem – gan slēpotājiem, gan snovbordistiem, kā arī vairākas vilinošas „melnās” trases un vakaros izgaismotas trases distanču slēpotājiem. Ceļā uz ledāja virsotni paveras brīnumains skats uz Augstā Tauerna kalnu Nacionālo parku, bet dienās, kad debesis ir skaidras, saredzama arī Austrijas augstākā virsotne – Grosglokners (3764 m). Savukārt 2446 m augstumā atrodas restorāns "Alpine centre".


Zālbaha-Hinterglemma

Burvīgie Austrijas ciematiņi – Zālbaha un Hinterglemma – atrodas gleznajā Glemmtāles ielejā, un tos šķir tikai 4 km. Kopā ar Leogangu tie veido Austrijā plašāko ziemas sporta veidu reģionu, kuru sauc arī par "Slēpošanas cirku" (Skicircus – šis nosaukums vienlaicīgi nozīmē gan to, ka nepārtraukti strādā pacēlāji, gan „cirku” uz slēpēm, gan svētku sajūtu un jautrību cauru diennakti). Visdažādākās lieliski ierīkotās un savā starpā savienotās trases ir iemesls, kāpēc slēpotāji ar dažādu sagatavotības līmeni arvien vairāk un vairāk izrāda patstāvīgu interesi par šiem kūrortiem, protams, dodoties uz tiem. Sniega sega šajos kūrortos garantēta no decembra beigām līdz marta beigām, bet augstumu starpība trasēs sasniedz 1003-2100 m.


 

Vērtējot Zālbahas-Hinterglemmas "Slēpošanas cirku", eksperti secinājumos ir vienoti: Glemmtāles ielejas nogāzēs kalnu slēpošanas iespējas tiešām ir unikālas, pat universālas. Apliecinājums tam ir fakts, ka šajā reģionā regulāri notiek dažādas sacensības, t.sk. pasaules čempionāti un Pasaules kausa izcīņas posmi dažādās kalnu slēpošanas disciplīnās.


 

"Slēpošanas cirku" veido aptuveni 10 slēpošanas zonas, kas ietver 200 km garu savienotu trašu virkni jebkura slēpotāja gaumē: ir gan ekstrēmas, gan līdzenas un plašas, gan saulainas dienvidu nogāzēs, gan ēnainas ziemeļu nogāzēs. Reģionā ir daudzas «zilās» (90 km kopgarumā) nobraucienu trases, kā arī aizraujošas "sarkanās" (95 km kopgarumā) nobraucienu trases. Iesācējus un ģimenes ar bērniem gaida komfortabla lēpošana dienvidu nogāzēs: Wildenkarkogel, Bern un Reiterkogel. Bet profesionāļi spēs pienācīgi novērtēt Schattberg un Zwölferkogel kalnu ziemeļu nogāžu «melnās» trases (15 km kopgarumā). Tiem, kas mīl karvingu un slēpošanu pa paugurainām trasēm ar „izciļņiem”, patiks nobraucieni Leogangas rajonā. Bet visgarākā, 7 km garā Schattberg Ost-Jauseralm trase, būs piemērota slēpotājiem-iesācējiem. Apgaismotas trases slēpošanai vakarā atrodas Hinterglemmā un Leogangā, bet pasaules čempionātu trases – Zwölferkogel un Bernkogel nogāzēs.


 

It visās slēpošanas zonās ir t.s. top spots – speciālas nobraucienu trases mogulistiem, frīstailistiem, slalomistiem un snovbordistiem. Tieši snovbordistiem "Slēpošanas cirkā" ierīkotas trases 12 km kopgarumā, kā arī 4 pacēlāji.


 

Zālbahā ir teicami t.s. half-pipe, kas atbilst pasaules līmeņa prasībām: 80 m – Bernkogel nogāzē, 30 m – Turmwiese nogāzē. Bet Hinterglemmā atrodas Fun park ar mākslīgo apgaismojumu. Savukārt distanču slēpošanas cienītājiem sporta reģions piedāvā trases 43 km kopgarumā.


 

Viena no galvenajām "Slēpošanas cirka" vērtībām kalnu slēpošanas aspektā ir izcili efektīvā pacēlāju sistēma, kas aptver visas slēpošanas zonas. Austrijā tai nav līdzvērtīgu. Piemēram, uz Austrumšatberga kalna virsotni (2020 m) slēpotājus nogādā ar trošu ceļa vagoniņiem, kuros var satilpt 100 cilvēki. Turklāt jāatzīmē, ka visas lejāk esošās stacijas jaukā kārtā atrodas netālu no viesnīcām. Kāds gan tur brīnums, ka slēpotājiem, kas atpūšas Zālbahas- Hinterglemmas-Leogangas reģionā, nekad nav lieki jātērē savs laiks, gaidot rindā uz pacēlāju.


Bādgašteina

Šis ir viens no nedaudzajiem Austrijas kūrortiem, kas piedāvā ne tikai iespējas baudīt fantastisku atpūtu un uzlabot veselību ar dziednieciskām procedūrām, bet ir arī lieliska vieta kalnu slēpošanai. Bādgašteinu, un ne velti, mēdz saukt arī par Gašteinas ielejas kūrortu pērli. Šeit ierīkotas trases 118 km kopgarumā, kā arī 25 pacēlāji. Kūrorta slēpošanas nogāzēs ir daudzas sarežģītas nobraucienu trases, kuras izbraukt spējīgi tikai pieredzējuši un labi sagatavoti kalnu slēpotāji.


Bādhofgašteina

Ziemas sporta un balneoloģijas kūrortpilsētiņa Bādhofgašteina atrodas tikai 7 km attālumā no Bādgašteinas.


 

Kūrortā ir visi apstākļi, lai slēpotāji varētu baudīt neaizmirstamos ziemas priekus: t.sk noturīga sniega sega; ļoti pārdomāts pacēlāju izvietojums (kopumā 19), pietiekami sarežģītas, taču tajā pašā laikā garas un komfortablas slēpošanas trases 81 km kopgarumā (t.sk. distanču slēpošanas), kas piemērotas pat slēpotājiem-iesācējiem. Ziemas atpūtas cienītāju rīcībā ir gan slēpošanas skolas, gan kalnu slēpošanas "dārziņš” bērniem vecumā no 3 gadiem, gan arī slēpošanas skola tiem, kam jau 4 gadiņi.

Rauris
Toties slēpošanas zona šajā kūrortā atrodas pietiekami augstu. Gondoltipa pacēlāja stacija Haimalma atrodas aptuveni trošu trases pusceļā, 1460 m augstumā, bet Vetterkroicas pacēlājs nogādā slēpotājus līdz pat Raisahkofai 2200 m augstumā. Abi pacēlāji krauji dodas uz augšu, tāpēc bērniem un nepieredzējušiem slēpotājiem labāk atteikties no maksimālā augstuma sasniegšanas. Tai pat laikā – abi pacēlāji var nogādāt slēpotājus līdz brīnišķīgi izveidotām un ne pārāk sarežģītām slēpošanas trasēm virs mežu joslas. Piekarceļš ar sešvietīgām kabīnēm labs arī tajā ziņā, ka neveidojas garas rindas.

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.