Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
31

Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

AntālijaCenas no 415 Eur

 

 
Brīvdienas, kas spirdzina un priecē

 

Kāpēc tieši Antālija pēdējā desmitgadē kļuvusi par visstraujāk augošo kūrortu visā Vidusjūras piekrastē? Tāpēc, ka spirgti zaļām pīnijām apaugušo Tauru kalnu piekājē un blakus omulīgajiem, vēl nesen pagalam klusajiem liedagiem turku strādīgums un viesmīlība paveikusi brīnumu – vismaz pussimt kilometrus no Antālijas gan uz austrumiem, gan rietumiem kādreizējie zvejnieku ciematiņi pārtapuši nebeidzamā lepnu hoteļu virtenē. Te izvērsta varena pludmales izklaižu industrija – sākot ar paraseilingu, paraglaidingu un beidzot ar niršanu, kā arī peldēšanos atklātā jūrā no izklaides jahtām. Un kur tad vēl raftings mežonīgajās kalnu upēs, izbraucieni ar džipiem skaistajos kalnos, lieliskās turku pirts veldzējošās baudas un daudzas citas izpriecas...

Taču arī klusas atpūtas cienītājiem un kultūras baudītājiem Antālija noteikti patiks, jo te vai ik uz soļa skatāmas seno grieķu, romiešu, bizantiešu un osmaņu civilizācijas pēdas – romantiskās Fazelisas drupas, par kurām jūsmoja pat Romas imperators Adrians, senā Olimposa, ko teiksmainais Bellerofonts iekaroja ar spārnoto zirgu Pegazu, Herapoles un Sides amfiteātri un Antālijas iespaidīgās mošejas pratīs novērtēt ikviens.

Antālija piedāvā plašas izklaides iespējas, turklāt šeit apmēram 300 dienas gadā ir saulainas. Te ir brīnišķīgs ūdens atrakciju parks „Aqualand”, kurā ir lieliski kalniņi. Vizināšanās pa tiem un daudzajām citām atrakcijām, sagādā patiesu prieku ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Gabaliņu no Antālijas atrodas sena pilsētiņa Aspendosa, kurā saglabājies amfiteātris liecina par tālaika arhitektu dziļo izpratni par akustiku. Tajā var ietilpināt apmēram 15 000 skatītāju, un arī mūsdienās te tiek rīkoti koncerti,kuros uzstājas pasaulslaveni dziedātāji un grupas. Netālu ir arī senā Sides osta, kurā var aplūkot Apollona templi un romiešu pirti, kur tagad ierīkots arheoloģijas muzejs ar vienu no interesantākajām senlietu kolekcijām Turcijā.

 

ANTĀLIJA – 1200 km garās Turcijas piekrastes sirds. Lieliskā osta, senlaicīgās mājiņas un maigais, noturīgais klimats padarījuši to par Eiropas jahtmeņu iemīļotāko vietu. Antālija – ekskursiju sākumpunkts pie tādām senās pasaules pilsētu ruīnām kā Perge, Aspendosa, Faselisa un Permesosa.

 

KEMERA – atrodas 45km attālumā no Antālijas. Kādreiz tas bija neliels zvejnieku ciematiņš, kas pārtapis par glītu un ērtu pilsētiņu, kurā tagad izvietots daudz bāru, hoteļu, diskotēku. “Illiādas” sestajā grāmatā Homērs stāsta par to, ka tieši šajās vietās esot mitinājies mitoloģiskais nezvērs Himera – dzīvnieks ar kazas ķermeni, lauvas galvu un pūķa asti, no kura vārda tad arī cēlies Kemeras nosaukums. Pavisam netālu no Kemeras atrodas antīkās pilsētas Olimposas drupas, kurā joprojām ir apskatāmas teātra, stadiona, vairāku apdzīvojamo ēku un Marka Aurēlija triumfa arkas atliekas.

 

ALĀNIJA - Romas impērijas laikā bijusi par ievērojamu pirātu apmetni. Vēlāk Marks Antonijs uzdāvinājis šo pilsētu un tai piederošās teritorijas Kleopatrai, kura, savukārt, sakopusi un pārveidojusi to. Vispopulārākā pludmale, starp citu, tiek saukta Kleopatras vārdā. Pilsētas tuvumā esošajās pludmalēs var nokļūt ar laivu un aplūkot, piemēram, Pirātu alu, Mīlnieku grotu vai “Vēlēšanās vārtus”. Pastāv tāds ticējums, ka sieviete, kura nespēj palikt stāvoklī, izejot caur šiem vārtiem, drīzumā spēs ieņemt bērnu.  Pašlaik Alānija ir brīnišķīga kūrortpilsēta ar mūsdienīgām viesnīcām un atpūtas kompleksiem, restorāniem, bāriem, kafejnīcām un diskotēkām. Jauniešu iemīļots kūrorts Turcijā. Šeit arī atrodas viena no vecākajām alām pasaulē – Damlataša.

 

SIDE – neliela grieķu kolonistu dibināta pussala, kas atrodas 75km attālumā no Antālijas. Unikālākie pieminekļi – amfiteātra paliekas, kas kādreiz spējis uzņemt ap 16000 skatītāju; strūklakas, agora, romiešu pirtis, nekropole, akvedukts.

 

BELEKA - pateicoties kristāldzidrajiem jūras ūdeņiem, smilšainajām pludmalēm, mūžzaļajām priežu audzēm un daudzajām putnu sugām, tiek uzskatīta par Turcijas nacionālo parku. Šeit pulcējas milzīgie Karetta-Karetta dzimtas bruņurupuči.
Kūrortpilsēta ir lieliska vieta golfa spēlei – Belekas golfa laukumi atbilst visiem pasaules standartiem un katru gadu šeit notiek arī starptautiskie golfa turnīri.  Futbola spēlei šeit arī ir lieliski apstākļi, tādēļ pazīstami Eiropas futbola klubi nereti pulcējas uz sporta nometnēm.

 

Populāri, ērti, izdevīgi.  Antālija
Kādēļ tieši Antālija tagad starp visiem Vidusjūras piekrastes kūrortiem aug visstraujāk? Ne tikai tādēļ, ka te daudzi runā krieviski. Vairāk gan tāpēc, ka moži zaļajām pīnijām apaugušo Tauru kalnu piekājē un blakus omulīgajiem, vēl nesen pagalam klusajiem liedagiem, turku strādīgums un viesmīlība paveikusi brīnumu – vismaz pussimt kilometrus no Antālijas gan uz austrumiem, gan rietumiem kādreizējie zvejnieku ciematiņi pārtapuši nebeidzamā lepnu hoteļu virtenē. Te izvērsta varena pludmales izklaižu industrija – sākot ar paraseilingu, paraglaidingu un beidzot ar niršanu, kā arī peldēšanos atklātā jūrā no izklaides jahtām. Un kur tad vēl raftings mežonīgajās kalnu upēs, izbraucieni ar džipiem pa kalnu takām, lieliskās turku pirts un daudzas citas izpriecas, kas vilināt vilina arvien jaunus atpūtas un izklaižu cienītājus... Savukārt plašais piedāvājums un sīvā konkurence nodrošina tūristiem visizdevīgākās cenas.
Taču arī klusas atpūtas cienītājiem un kultūras baudītājiem Antālija noteikti patiks, jo te vai ik uz soļa skatāmas seno grieķu, romiešu, bizantiešu un osmaņu civilizācijas pēdas – romantiskās Fazelisas drupas, par kurām jūsmoja pat Romas imperators Adrians, senā Olimposa, ko teiksmainais Bellerofonts iekaroja ar spārnoto zirgu Pegazu, Hierapoles un Sides amfiteātri un Antālijas iespaidīgās mošejas pratīs novērtēt ikviens.

 

Vidējā gaisa un ūdens temperatūra:

 

Меnes

Jan

Febr

Мarta

Apr

Мaija

Junijs

Julijs

Avg

Sept

Okt

Nov

Dec

Gaiss.

+15

+16

+20

+25

+28

+30

+35

+40

+30

+28

+23

+18

Ūdens

+17

+17

+17

+18

+21

+24

+28

+30

+27

+25

+22

+19

 

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2015 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.