Par mums


Braucienu grafiks


Vīzas


Pakalpojumi


Autobusu parks


Forums


Kontakti
P O T C P S Sv
29 30 31 1 2 3 4
5
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Kā mūs atrast

Pērses iela 9/11, Rīga
Top.LV
GISMETEO.RU: погода в г. Рига

 

Albena, Zelta Smiltis, Saulainais Krastsno 315 ur

 

 

Bulgārijas Republika atrodas Eiropas Dienvidaustrumos, Balkānu pussalas ziemeļaustrumu daļā, un aizņem 110993 kvadrātkilometru lielu teritoriju. Bulgārijas Melnās jūras krastam ir raksturīga plaša pludmales josla, ko vietām nomaina kraujas klintis. Valsts lielākajā daļā klimats ir mēreni kontinentāls. Dienvidu daļā, Strumas un Mestas upju ielejās tas pāriet Vidusjūras klimatā.

Bulgārijā iedzīvotāju skaits ir aptuveni 9 miljoni. Līdzās galvenajai iedzīvotāju daļai – bulgāriem valstī dzīvo etniskie turki (aptuveni 10 procenti), kā arī armēņi, grieķi, citu nāciju pārstāvji.

Bulgārijas dabas ainavas ir daudzveidīgas un pārsteigumu pārpilnas: nebeidzamās Melnās jūras smilts pludmales, mežonīgo kalnu un kuplu zaļu pakalnu ķēdes, auglīgās ielejas un gleznainās aizas, klusās upes un zilie ezeri…

Bulgārija ir slavena ar savu spilgto vasaru, reibinošo rožu plantāciju aromātu, augļu dārziem un saules lietus noskalotajiem vīnogulājiem…

Zeltītā smilts saulainajā krastā

Senie grieķi Melno jūru dēvējuši par „Viesmīlīgo jūru”. Bulgārijas jūrmala patiešam ir vilinoša un viesmīlīga – tīra un mierīga, bez paisumiem un bēgumiem, 100-150 metru attālumā no krasta tā nav dziļa un nav bīstama. Smilšainā dzelme līgani savienota ar pludmales joslu. Ūdens Melnajā jūrā ir divreiz mazāk sāļš kā Vidusjūrā, āda ātri pierod pie šāda ūdens un tik ātri nenoveco, kā peldoties sāļākā ūdenī. Pludmales ar zeltītajiem smalkajiem smilts graudiņiem stiepjas gar visu krastu, populārajos kūrortos sasniedzot 100 metru platumu. Tāpēc Bulgārijas jūrmalā atpūtnieki jūtas ērti, šeit nav kā Turcijas vai Kipras pludmalēs, kur grūti atrast brīvu vietiņu.

Vasaras mēnešos gaisa temperatūra reti pārsniedz 28 grādus pēc Celsija, bet ūdens sasilst līdz 25 grādiem. Jā, Vidusjūrā ūdens augustā uzkarst pat virs 30 grādiem, taču kāds tur karstums! Šeit, savukārt, viegla jūras brīze neļauj „apdegt” pat viskarstākajā dienā.

Daudzi atpūtnieki priekšroku dod pilnvērtīgas atpūtas pie jūras apvienošanai ar seno pilsētiņu Balčikas, Nesebaras, Sozopoles romantikas baudīšanu. Ciešāka kontakta ar dabu cienītājiem – simtiem nelielu privāto viesnīcu un ērts dzelzceļa, šosejas, jūras un gaisa transports (starptautiskās lidostas Varnā un Burgasā) Bulgārijas jūrmalu savieno ar pārējo valsts daļu un visu pasauli.

 

Albena – Melnās jūras pērle

Šis kūrorts uzbūvēts pagājušā gadsimta 60.gados. Albena atrodas 32 kilometru attālumā uz ziemeļiem no Varnas un 15 kilometrus no Zelta Smiltīm. Šis visjaunākais tūrisma komplekss populārs ar savu avangarda arhitektūru daudzo viesnīcu arhitektūrā. Albena – tas ir viens no vispievilcīgākajiem kūrortiem: mierīga silta jūra, kuras dziļums 100-200 metrus no krasta nepārsniedz 1,6 metru. Astoņus kilometrus gara un 100 metrus plata pludmale atpūtniekiem piedāvā lieliskus apstākļus sportam un izklaidēm gan pieaugušajiem, gan arī bērniem.

Albena – tā ir paradīze atpūtai ar bērniem. Bērneļu rīcībā ir neskaitāmas atrakcijas. Pieaugušie, savukārt, var izbraukt ar jahtu, nodoties sērfingam, zemūdens peldēšanai un makšķerēšanai, jāšanai ar zirgiem utt.

Pludmalē jums piedāvās saulessargus un guļamkrēslus. Šeit ir pastāvīga mini vilcienu satiksme starp viesnīcām, ar kūrorta centru un pludmali.

 

Zelta Smiltis

Šis kūrorts atrodas jūras krasta ziemeļu daļā, 18 kilometrus no Varnas. Kūrorts atrodas nacionālajā parkā, Melnās jūras rajona ekoloģiski vistīrākajā daļā. Šeit tūristus uzņem 68 viesnīcas. Zelta Smiltīs lieliski atpūsties kopā ar bērniem. Tuvumā esošie priežu meži gaisam piešķir īpašu priežu aromātu, bet kopā ar jūras smaržu tā ir īsta sajūsma.

Kūrorta lieliskā pludmale stiepjas 4 kilometru garumā. Jūsu bērni šeit būs laimīgi, viņus sagaida ūdens kalniņi, bērnu laukumiņi, peldbaseini, piepūšamas pilis, velosipēdi, šūpoles. Turklāt, viņu rīcībā būs mini golfs, datoru un elektroniskās spēles, tvaikonīši, gigantiski šaha laukumi, bērnu diskotēkas un tikšanās ar mīļajiem varoņiem leļļu teātros.

Kūrorta centrā atrodas Svētā Jāņa Kristītāja pulksteņa tornis, kas uzbūvēts ar Viņa Augstības Varnas un Preslavas metropolīta Kirila gādību, bet uzkāpjot līdz Aladžas klosterim, kas iebūvēts kaļķakmens klintī, var vērot lielisko skatu uz jūras ainavu. Slavenie minerālavoti harmoniski papildina vietējās atpūtas un spēku atjaunošanas iespējas. Uz to ārstniecisko īpašību bāzes uzbūvēti balneoterapijas un fitnesa centri. Tiek piedāvāti aptuveni simts veidu medicīnas pakalpojumi, kas apvienoti ar dažādām ārstniecības un veselības uzlabošanas programmām, izmantojot specifisko klimatu, tīro gaisu, ultravioleto starojumu, sāļiem un mikroelementiem bagāto jūras ūdeni, ārstnieciskos dubļus un dažādus ārstnieciskos augus.

Zelta Smiltīs gardēžiem ir liela izvēle. Šeit darbojas ķīniešu, indiešu, arābu, vācu, pakistāniešu, franču, taizemiešu, angļu un grieķu restorāni. Tomēr tūristi bieži vien labprātāk izvēlas bulgāru virtuvi – tā ir ārpus konkurences.

 

Saulainais Krasts

Saulainais Krasts – tas ir viens no visklusākajiem un mierīgākajiem jūras kūrortiem Eiropā. Plašā pludmale veido lagūnas daļu, ko ieskauj divi kalnu masīvi. Vienas kalnienes ziemeļos izvietojusies gandrīz visa pārējā Bulgārijas teritorija (tai skaitā Albena un Zelta Smiltis), otras kalnienes dienvidos atrodas Turcija.

Saules Krasts no visiem Bulgārijas kūrortiem atrodas visdziļāk uz dienvidiem un te ir vissiltākais klimats. Tas veido 2, 3 un 4 zvaigžņu viesnīcu ķēdi, kas izbūvētas uz līdzenuma gar pludmales joslu. Praktiski visās viesnīcās ir baseins. Šeit ir tīra smilts pludmale, daudz veikaliņu un ielas tirgoņu, relatīvi zemas cenas, labvēlīgi noskaņota tauta. Visā visumā, gandrīz vai paradīze zemes virsū.

Viena no patīkamākajām baudām Bulgārijā un it īpaši Saulainajā Krastā – tā ir apbrīnojamā bulgāru virtuve, kur pasniedz milzum lielas porcijas, te valda nedārga jaunvīna pārpilnība un neapšaubāms visu vietējās virtuves produktu svaigums. Viss Saules Krasts ir pieblīvēts bāriem un restorāniem, ielas ēstuvītēm ar pankūkām un ogļu krāsniņām ar barbekjū, viss ir garšīgs, viss lieliski smaržo, viss rosina apetīti.

Neatkarīgi no tā, vai jūs šeit esat atbraukuši atpūsties vai izklaidēties, nodarboties ar sportu vai pavadīt laiku naktsklubos un diskotēkās – jebkurš no jums atradīs sev sirdij tuvu nodarbi. Atpūtai piedāvātās iespējas patiešām ir neierobežotas, un jums būs viegli izdarīt savu izvēli.

Un tā - apkopojums. Bulgārija – tā ir rožu un pļavas puķu smarža, kas virmo virs vasarīgo lauku plašumiem… Tas ir dzīvas uguns siltums mājīgu koka kotedžu kamīnos… Tā ir ūdenskritumu dārdoņa un jūras viļņu šļakatas… Tie ir bērnu smiekli un senu melodiju skaņas… Tā ir pludmales karstās smilts sajūta zem basām kājām… Tas ir pārsteidzošs zeltītu saulrietu skats… Tas ir ielas tirdziņu troksnis un burzma… Un tas viss – Bulgārija!

Ja vēlaties izbaudīt visus dzīves priekus krāšņā dabas ielenkumā, apmeklējiet šo lielisko zemi!

 

Vidējā gaisa un ūdens temperatūra:

 

Мēness

Jan

Febr

Мarta

Аpr

Мaija

Junijs

Julijs

Aug

Sept

Okt

Nov

Dec

Gaiss

+6

 +6

+9

+15

+20

+25

+27

+27

+24

+18

+13

+8

Ūdens  

+5

+6

+8

+10

+15

+19

+22

+23

+21

+17

+11

+7

 

« Atpakaļ

 

Uz augšu Sākumlapā
Par mums Braucienu grafiks Pakalpojumi Autobusu parks Forums Kontakti

SIA “INDI”

Rīga, Pērses iela 9/11

t. 67226627, 67210822

Email: indi@indi.lv

© 2003-2022 INDI Ltd.
Visas tiesības aizsargātas.