Barselona, Kostabrava, Kostadelsola, Kostadorada, Kosta del Maresme

 

Cenas no 569 Eur


Ārkārtīgi dažādas dabas ainavas, dēļ kurām šo valsti varētu apskaust jebkura cita; jūra, kalni, salas un vulkāni. Brīnumainas pilsētas ar faktiski neaptveramu kultūras, arhitektūras pieminekļu apjomu – sajūsminošas, iedvesmojošas, neatkārtojamas savā individualitātē. Pilis un katedrāles, muzeji un laukumi, pieminekļi un parki. Romānika un mauru stils, gotika un baroks, renesanse un modernisms, kā arī tautas un Spānijas lauku arhitektūra – tas viss kopumā un atsevišķi raisa apbrīnu. 


Katalonijas piekraste – Kostabrava. Atpūta šeit nav dārga un ir patīkama. Gar piekrasti, pa klusu šaursliežu dzelzceļu brauc vilcieni (gala pietura – Barselonas centrs), kuros karstajās vasaras dienās vienmēr ir vēss un skan mūzika. Katrās desmit minūtēs vilciens apstājas mazās kūrortpilsētiņās, kur dzīve rit spāņu ritmos: ielas kafejnīcās cilvēki ēd paelju un gaspačo, kāds iet uz pludmali, kāds nāk no pludmales, bet vēl kāds iepērkas. Šeit jebkurš ceļš ved uz jūru.

 

Kostadoradas piekrasti iemīlējušas ģimenes ar bērniem. Ne jau velti to dēvē par "zelta" piekrasti. Krastmalā plunčājas bērni (jūra pie Kostadoradas krastiem nav dziļa un tajā ir droša peldēšanās), bet vēcāki sauļojas vai sēž piekrastes restorānos. Cenas šajā piekrastē, tāpat kā Kostabravā, nav augstas. Bērnus un viņu vecākus šeit piesaista arī daudzveidīgās izklaides iespējas.Tieši šeit atrodas slavenā Port Aventura – pēc lieluma otrā Disnejlenda Eiropā. Šeit savākts pats interesantākais no visām pasaules malām: vienas dienas laikā bērns var pabūt Āfrikā un Polinēzijā, Meksikā un Ķīnā, izdarīt vairākus desmitus varoņdarbu un veikt jaunus atklājumus.

 

Ne būt ne mazāk iespaidu var iegūt apmeklējot Alvaleonu – dabas parku, kurā ir kalni, savvaļas dzīvnieki, straujas upes un daudzas atrakcijas. Izņemot izklaides parkus, tie, kuri atpūšas Kostadoradā, var sev atrast milzum daudz citādu izklaides veidu: braucienus uz Barselonu, seno pilsētu Tarragonu un mazo Andoras valstiņu.

 

Kostadelsola – pats dārgākais, prestižākais un romantiskākais kūrorts Spānijā (individuālajiem tūristiem caur Helsinkiem, Maskavu). Šeit vienmēr ir silts un saulains laiks. Šo piekrasti tieši tā arī nosauca par Saulaino krastu, bet šeit nekad nav pārāk karsti (par sevi liek manīt tuvumā esošais Atlantijas okeāns).

 

Šeit Marbeljā – vienā no pašiem greznākajiem kūrortiem pasaulē savās villās un hoteļos atpūšas arābu šeihi un Holivudas zvaigznes. Taču ar "krastiem" (kā zināms, tad tieši tā no spāņu valodas tiek tulkots vārds "costa") Spānija nebūt nebeidzas. Mazās Spānijas ir izkliedētas Vidusjūrā un Atlantijas okeānā. Modē nākušās Baleāru salas un jau par pierastām kļuvušās Kanāriju salas, no kurām pašas slavenākās ir Maljorka un Tenerife.

 

Maljorka. "Tagad es atrodos Palmā starp palmām, ciedriem, alvejām, apelsīnu un citronu kokiem, vīģēm un granātāboliem. Debesis ir tirkizzilas, jūra zila, bet kalni smaragda krāsā. Gaiss? Gaiss ir tikpat zils kā debesis un saule spīd augu dienu, cilvēki šeit staigā tērpušies vasaras apģērbos, tādēļ, ka ir karsti… Ar vienu vārdu sakot – dzīve šeit ir brīnišķīga" – F. Šopēns.

 

Viesmīlīgā sala sniedz neierobežotas atpūtas un izklaides iespējas. Maljorkā ir tas, ko grūti atrast kontinentā – īsā laikā var nokļūt visdažādākajās vietās un nav nepieciešams veikt ilgus pārbraucienus.

 


Ceļojuma cenā ietilpst:

  • Lidojums turp-atpakaļ;
  • Transfērs lidosta-viesnīca-lidosta;
  • Dzīvošana izvēlētajā viesnīcā (7 naktis);
  • Ēdināšana;
  • Gida pakalpojumi;
  • Lidostas nodokļi.


Piemaksas un papildus izdevumi:

  • Ceļojuma apdrošināšana;
  • Ekskursijas;
  • Dzeramnauda;
  • Personiskie izdevumi.

 Vidējā gaisa un ūdens temperatūra: Maljorka

 

Mēnesis

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

Gaisa t°

10

10

12

14

22

26

29

29

27

23

14

12

Ūdens t °

 

 

 

 

17

21

24

25

24

21

 

 

 

 Vidējā gaisa un ūdens temperatūra: KostaBrava

 

Меnes

Jan

Febr

Мarta

Аpr

Мaija

Junijs

Julijs

Aug

Sept

Okt

Nov

Dec

Gaiss

+13

+14

+16

+17

+20

+24

+27

+28

+21

+21

+17

+14

Ūdens  

+14

+14

+15

+16

+16

+20

+24

+25

+23

+20

+16

+15