Lietderīgi padomi
Kas un kā jāņem līdz ceļojuma.

 

Pase vai eID karti (elektronisko identifiācijas karti) * Eiropas Savienības , Eiropas Ekonomiskās zonas valstu un Šveices Konfederācijas teritorijā, kā arī melkalnē un Horvātijā.

Lavijas nepilsoņiem ceļojumos ārpus Latvijas ir nepieciešama pase!

Iesakām nokārtot medicīnisko apdrošināšanu, ja neiegādāties to jau ceļojumu birojā. Varat ņemt līdz EVAK karti. (Eiropas veselības apdrošināšanas karti ) EVAK karte darbojās valsts slimnīcas.


Nauda – katram pēc rocības. Norēķinu kartes – iesakām divas , jo prakse rāda , ka bankomāti mēdz “apēst”Jūsu  kartes. Skaidras naudas ceļojumā vienmēr noder nelieliem vai negaidītiem izdevumiem, kā :labierīcības, dzeramnaudas, dažādasiejas biļetes. Neiesakām ņemt līdzi lielas naudaszīmes 200 EUR un 500 EUR , labāk samainīt sīkākās banknotēs.

Der paņemt līdz arī EUR monētas labierīcībam tranīta valstīs. Samainiet 10 – 15  EUR uz Polijas zlotiem , turp un atpakaļ ceļā pusdienu pauzei un WC.

Savlaicīgi apreiķināt , cik naudas būs nepieciešams papildus izdevumiem  ( izbraukuma ekskursijas un iejas biļetes ) , kuri ir norādīti brauciena programmā. Papildus izdevumi , tiks maksāti grupas vadītājam viņa norādītajā laikā un vietā.


Ceļa somas –jāpadomā cik viņas būs un ko kurā liksiet? Vienā lielā – viss , ko nevajadzēs autobusā , bet ceļojumā noteikti vajadzēs. Apģērbi vīsam dzīvas situacījasm, peldostīmi un pludmales dvielis , ja gaidāma atpūta pie ūdens vai baseinā, ērti sporta apavi, ja paredzēti kalni , silta jaka vai vējjaka, modinātājs , lai neizgulētos, mobilais telefons , matu fēns, lādētāji( elektrotehnikai . kuru jāuzlādē )

Autobusa salonā līdz neliela somiņa . kurā vēlams ielikt: fotoaparātu , videokameru, mitrās salvetes, Jums nepieciešamos medikamentus , pārtiku -  iesakām vakuma iepakojumā, kāduuzkodu, kas ērti uzglabājāma un ātri nebojājas , krūzīti un karotīti , lietussargu vai lietus mēteli...


Jūs pats vai pati – mugurā apģērbs un kājās apavi , kas palīdz ērti justies autobusā. Pastaigu ekskursijās , apavus pie kuriem pieradušas Jūsu kājas. Salonā noderēs neliels spilventiņš un pleds ar ko apsegties ( pēc Jūsu iekatiem ) .

Medikamenti: Pirlās nepieciešamības zāles – gremošanas tracējumi , saaukstēšanās , pret sāpju līdzekļi , plāksteri. Ja ir kādas hroniskas saslimšanas , personiskās zāles.


Kā droši un ērti justies autobusā?

Autobusa kustības laikā nepārvietojies pa salonu !!

Nelietojiet alkoholiskos dzērienus.

Neindējiet savi ar nikotīnu

Neapgrūtiniet citus ceļotājus

Nepiegružojiet un ievērotiet tīrību salonā.


Ko darīt , ja nomaldāties svešā pilsētā ?

Palīdzēt var...Taksometrs – tikai jāatceras viesnīcas nosaukums un iela , lietderīga būs viesnīcas vizītkarte, kuru neizmirstiet paņemt līdzi, dodoties uz pilsētu.

Pilsētas karte – kas ir pieejama viesnīcās vai Jums iedevis grupas vadītājs.Policisti vai vietējie iedzīvotāji – valodu prasme ļoti noderēs. Sazināties ar grupas vadītāju.


Ko darīt , ja atpaliekat no grupas?

Nepieļaut šādu situāciju – uzmanīgi klausīties un ievērot gida un grupas vadītāja norādījumus cikos un no kuras vietas grupa turpinās ceļojumu.

Sabiedriskais transports – saglabājot vēsu prātu , ar tā palīdzību jānoķer grupa nākošajā nakšņošanas vietā , apskates pilsētā.

Sazināties ar grupas vadītāju vai ziņojiet tūrisma aģentūrai.


Kā izvairīties no apzagšanas?

Nekad nezaudēt vērību, jo diemžēl zop gandrīz visur. Īpaši uzmanīgiem jābūt vietās , kus dzrūzmējas daudz cilvēku – populāros tūrisma objektos, stacijās , metro, tirgū.

Neturēt vienkopus skaidro naudas summu , kas ir jūsu rīcībā, sadaliet pa dažādām Jums zināmās uzglabāšanas vietām.

Nevērīgi neatstāt dārglietas , naudu, foto/video tehniku un citas vērtīgas lietas autobusā, viesnīcā, atvērtās somā vai brīvi pieejama kabatā.


Kad un ka mainīt valūtu ?

Mājās , gatavojoties ceļojumam, varat savlaicīgi samainīt naudas summu, lai maršruta laikā justos droši. Ceļā caur Poliju , tiek plānotas pieturvietas ēšanai , ieteicamā summa 50 PLN uz personu.

Tikai oficiālos maiņas punktos vai bankās , atceraties , kā viesnīcas un stacijas maiņas kurss būs augstāks.

Esiet uzmanīgi, nemainiet valūtu tumšā diennakts laikā, kādā nedrošā pilsētas rajonā un no rokām. Drošāk , ja kāds no grupas ir līdzās.


Kas jāzina viesnīcas?

Mini bārs, telefons , atsevišķi TV kanāli – ir papildus maksas pakalpojumi. Ja tos izmantojat, reģistratūrā izrakstoties no viesnīcas , par šiem pakalpojumiem jāapmaksā pašiem.

Brokastis – katrs tūrists ierodas patstāvīgi , saskaņā ar norādīto laiku. Brokastu ēdiens nav paredzēts līdzi ņemšanai. Pēc pl.22:00 – iestājās klusuma laiks, kad bnav atļauts trokšņot.

Aizmirstās mantas – izdevumu , kas saistīti ar to meklēšanu un saņemšanu būs jāsedz katram pašam.


Lai modrs gars un dzīvot prieks Jūs pavada ceļojumā!